Piątek, Lipiec 23, 2021, 10:13 | Brak komentarzy »

„Przygody Smerfów. Mama Smerfetka” autor: Pierre Culliford, wydawca: EGMONT, wiek: 7+ 

Któż z nas nie zna Smerfów? Od wielu lat bawią dzieciaki na całym świecie za pośrednictwem bajek, a tym razem przełożone zostały na komiks w najlepszym wydaniu.

Pewnego dnia Papa Smerf opuszcza wioskę, a władzę nad niebieskimi skrzatami przejmuje nie kto inny jak jedyna dziewczyna na pokładzie –  Smerfetka. Czy jest to tylko delikatna istotka, niepotrafiąca mieć własnego zdania? A może spełni się w roli „dowodzącej” wioską?

Zachęcamy do czytania 😊

Kup komiks - Tania książka - TU

 


środa, Lipiec 21, 2021, 11:15 | Brak komentarzy »

„Mali bogowie. Uparty Ikar” autor: Cazenove Larbier , wydawca: EGMONT, wiek: 10+

Parodia mitologii greckiej w najlepszym wydaniu. Humor, inteligentne dialogi, kapitalna kreska i świetne ilustracje sprawiają, że komiks czyta się z największą przyjemnością, a to sprawia dzieciakom nie lada frajdę.

Postaciami komiksu są bogowie przedstawiani jako dzieci, które dopiero co odkrywają świat oraz zależności jakie nim rządzą. Co z tego wynika? Wiele nieporozumień, sprzeczności, śmiechu i doskonałej zabawy 😊

Gorąco polecamy!

Kup poprzez sklep Tania Książka lub u wydawcy Tutaj

O komiksie opowie więcej Stasio – zapraszam!

 


Sobota, Lipiec 17, 2021, 09:51 | 1 Komentarz »

„Lotta. Czyli jak wychować ludzkie stado” autorka: Zofia Stanecka, ilustracje: Marianna Sztyma wydawnictwo: Kropka, wiek: 6+

Przezabawna opowieść o psie i jej właścicielce, zapewni Wam godziny znakomitej zabawy i uśmiechu. Czy pies to faktycznie tylko kierująca się własnymi instynktami istota?

W tym przypadku bohaterka opowiadań Lotta, to inteligentny zwierz, który potrafi znakomicie zaadoptować się w nowym środowisku, ale również podporządkować sobie właścicieli i z pełną premedytacją wykorzystywać ich dobroć i miłość 😉

Pełna optymizmu, ciekawa książka - w sam raz na lato - Polecamy!

Kup książkę: Tania Książka lub u wydawcy Tutaj.

O Lottcie więcej opowie Wam Julka :)

 


środa, Lipiec 7, 2021, 09:58 | 2 Komentarze »

„Długie uszy i małe przygody” autorka: Joanna Wachowiak, ilustracje: Anita Głowińska, wydawca: BIS, wiek: 3+

Królik imieniem Długie Uszy zaprasza najmłodszych do swojego świata, zabawnych, ciekawych i uczących przygód. Pogodne opowiadania z morałem, zaciekawią każdego malucha 😊

Kapitalne duże ilustracje zachęcają, aby odkrywać wraz z dzieciakami historie małego króliczka.

Kup książkę - Tania Książka, lub wydawca - Tutaj

Zapraszamy do wysłuchania Natalki

 


Piątek, Lipiec 2, 2021, 10:36 | 1 Komentarz »

„Ulica Pazurkowa na tropie Ogryzka” i „Ulica Pazurkowa nowi lokatorzy” autorka: Aleksandra Struska-Musiał, ilustracje: Monika Rejkowska, wydawnictwo: BIS, wiek: 3+

Seria książek o losach rodziny Kociejków, zamieszkującej kamienicę przy ulicy Pazurkowej, to barwne, zabawne i uczące opowieści dla najmłodszych.

Spokojne życie rodziny zmienia się nagle pod wpływem nieoczekiwanych gości i zdarzeń, a codzienne sprawy okazują się nie lada wyzwaniem dla mieszkańców kamienicy.

Zachęcamy do śledzenia losów mieszkańców Pazurkowej i odkrywania wraz z nimi ciekawych przygód 😊

KUP: Tania Książka, wydawca BIS

O serii opowie Natalka - zapraszam

 


Wtorek, Czerwiec 29, 2021, 09:36 | 1 Komentarz »

"Escape Quest.Tajemnica Marsa" autor: Sylvain Nawrocki, wydawca: Egmont, wiek: 10+

Jak można opisać tę książko- grę jednym słowem? Fantastyczna! Nie spotkałem się do tej pory z książką typu „escape quest”, ale w miarę poznawania historii oraz zasad  gry stwierdzam, że jest to świetna alternatywa dla gier i książek jakie znamy.

Książka zawiera cała masę trudniejszych lub łatwiejszych zagadek, które sprawią dzieciom i rodzicom nie lada frajdę podczas prób ich rozwiązywania. Fabuła przenosi nas w przyszłość, gdzie zostajemy oddelegowani jako geolog na planetę Mars. Tutaj zaczyna się nasza przygoda, pełna niebezpieczeństw, nieoczekiwanych zwrotów akcji i bardzo wielu powodów do  myślenia 😊

Aby przechodzić dalej przez historię trzeba odszukać elementy liczb, które stanowią kontynuację fabuły, a zarazem informują na jaka stronę w książce należy się przenieść.

Gra dla całej rodziny! Zapewnia zabawę na wiele godzin dla dzieci jak i rodziców 😊

Polecamy!

KUP poprzez księgarnie Tania Książka TUTAJ lub u wydawcy TU

O książko - grze opowie Staś, zapraszamy!


Poniedziałek, Czerwiec 28, 2021, 08:48 | 1 Komentarz »

„Krew” autor: Wojciech Grajkowski, wydawca: Dwukropek, wiek: od 6+

Narratorem książki jest mięsień serca. Serce opowiada o tym co dzieje się w organizmie młodego Kamila. A dzieją się tam rzeczy przedziwne… Po co nam krew? Jak długo żyją czerwone krwinki? Co się dzieje gdy się skaleczymy?

Książka potrzebna, ważna, bardzo pouczająca i ciekawa. Autor ukazuje nam strukturalną doskonałość ludzkiego organizmu, a zarazem uświadamia jak zbudowana jest nasze ciało od wewnątrz.

Zapraszam do kupna przez sklep: Tania Książka TUTAJ.
Polecamy!

O książce opowiedzą dzieciaki – zapraszam do uważnego słuchania 😉

 


Czwartek, Czerwiec 24, 2021, 09:51 | Brak komentarzy »

"Niesamowity Szerlok Worms i niebieskie monstrum. Tom 1" autor: Łukasz Auguścik, wydawca: Egmont, wiek: 9+

Dziś prezentujemy na naszej stronie komiks.  Ta forma, bardzo bliska dzieciakom, z uwagi na fantastyczną oprawę graficzną, która pobudzi do czytania nawet największego czytelniczego leniucha… 😉

Szerlok Worms, to wciągająca, pełna humoru opowieść o detektywie dżdżownicy, który w świecie robaczków jest mistrzem w swoim fachu i nie ma sobie równych w rozwiazywaniu trudnych, i zawiłych zagadek. Tym razem przyjdzie mu się zmierzyć z tajemniczym „niebieskim monstrum”.

Inteligentny humor, ciekawa fabuła, kapitalne ilustracje i niespodziewane zwroty akcji sprawią, że dzieciaki pokochają tego małego bohatera i będą chciały poznawać dalsze jego perypetie.

Polecamy!

Więcej opowie Stasio – zapraszam do wysłuchania!

Kup poprzez Tania Książka lub u wydawcy TU

 


Poniedziałek, Czerwiec 21, 2021, 09:54 | 1 Komentarz »

„Hania baletnica” autorki: Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz, wydawnictwo: BIS, wiek: 6+

„Ile można siedzieć?! W szkole siedzimy w ławkach, w domu przy biurku, kiedy odrabiamy lekcje, przy stole w czasie posiłków, przed telewizorem. I jeszcze przesiadywać żeby grać?! To nie dla mnie! Lepiej pojeździć na rowerze albo na rolkach, zwłaszcza kiedy jest taka piękna pogoda jak dziś…” - jest to kwintesencja książki, która jako rodzic całym sercem popieram i w stu procentach się zgadzam.

Znakomita pozycja dla dziewczynek, zarówno ciekawa jak i pouczająca.

KUP książką TUTAJ w sklepie Tania Książka, lub poprzez stronę wydawcy TU.

O "Baletnicy" opowiada Julka – zapraszam do słuchania 😊

 


Piątek, Czerwiec 18, 2021, 09:18 | Brak komentarzy »

„Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem” autorka: Anna Czerwińska –Rydel, ilustracje: Asia Gwis, wydawnictwo: Literatura, wiek: 9+

Autorka w bardzo ciekawy sposób przybliża dzieciakom postać astronoma, wynalazcy - Jana Heweliusza. Książka z historią w tle, ukazuje postać wielkiego odkrywcy w sposób przejrzysty i czytelny.

Nie brakuje tutaj ciekawostek z życia Heweliusza, zarówno trudnych jak i pięknych doświadczeń życiowych, które doprowadziły go do sukcesu i dały mu światową sławę.

Opowieść wzbogacona pięknymi, dużymi, kolorowymi ilustracjami zachwyca, zachęca do czytania i poznawania historii.

Kup książkę TUTAJ lub u wydawcy TU

O książce opowie Stasio -zapraszamy 😊

 


Wtorek, Czerwiec 15, 2021, 08:44 | 2 Komentarze »

„Pan Taro w krainie Śpiących Talentów” autorka: Jolanta Berezowska; Małgorzata Berezowska, wydawnictwo: BIS, wiek: 9+, czas nagrania: 1 godzina 43 minuty.

Japoński nauczyciel muzyki, pan Taro jest cierpliwym i pełnym empatii wychowawcą, który prowadzi spokojne, niczym niezmącone życie, a wolnych chwilach pogrywa na skrzypcach.

Wszystko jednak się zmienia, gdy pewnego dnia w progu domu Taro, staje młody chłopiec imieniem Kaito. Pragnieniem chłopca jest granie na skrzypkach, jednak szybko okazuje się, że zupełnie nie ma do tego talentu i nawet wielogodzinne ćwiczenia na nic się zdają.

Pan Taro postanawia zatem dopomóc swojemu podopiecznemu i wyrusza w długą, niebezpieczną podróż, w celu poszukiwania talentów…

Wciągająca, ciekawa i pełna przygód opowieść, polecamy!

Kup audiobook: TUTAJ lub u wydawcy TU

 


Piątek, Czerwiec 11, 2021, 09:09 | 1 Komentarz »

„Macierzanek” autorka: Joanna Papuzińska, ilustracje: Elżbieta Grozdew, wydawnictwo: Literatura, wiek: 3+

Patronat medialny – wopisie.pl – tu dzieci mają głos!

Bajeczka dla najmłodszych, opowiadająca o leśnym skrzacie, który niesie pomoc wszystkim potrzebującym mieszkańcom lasu.

Czy warto pomagać? Czy warto być w tej pomocy bezinteresownym?

Króciutka, choć treściwa bajka z pięknymi kolorowymi ilustracjami, w sam raz dla małych smyków 😊

Kup książkę:  TUTAJ lub u wydawcy TU

Więcej na temat opowie Natalka – zachęcam do uważnego słuchania:


środa, Czerwiec 9, 2021, 10:57 | 2 Komentarze »

„Wakacje u dziadków”, autorka: Magdalena Zarębska, ilustracje: Aneta Krella – Moch, wydawnictwo: BIS, wiek: 6+

Książka opowiada o niesfornych trojaczkach, które spędzają wakacje u swoich dziadków na wsi. Pomimo iż nie mają tam miastowych udogodnień, nowoczesnych gadżetów i elektronicznych zabawek, spędzają fantastycznie wolny czas bawiąc się, i ucząc.

Szybko okazuje się, że życie na wsi wcale nie jest nudne czy pozbawione koloru, a z pozoru proste sprawy, takie jak zbieranie porzeczek, wymagają wiele cierpliwości i zaangażowania.

Bardzo ciepła, rodzinna opowieść o tym jak wspaniale jest spędzać czas z dziadkami! A przy tym pełna przygód i niespodzianek książka, w sam raz na zbliżające się wakacje 😉

Polecamy!

KUP KSIĄŻKĘ: TUTAJ lub poprzez inne księgarnie internetowe TUTAJ, albo poprzez stronę wydawnictwa TU 

Zapraszam do wysłuchania naszej czytelniczki:


Poniedziałek, Czerwiec 7, 2021, 10:15 | 2 Komentarze »

„Historyjki dla małych uszu”, autorka: Joanna Wachowiak, czyta: Elżbieta Pejko, wydawnictwo: BIS, wiek: 3+

Godzina słuchania ciekawych i uczących opowieści dla najmłodszych. Bohaterami opowiadań są zwierzątka, które odnajdują się w różnych sytuacjach i miejscach.

Są to zabawne, krótkie, ale bardzo mądre historie, które spodobały się bardzo naszej najmłodszej słuchaczce.

Zapraszam do zakupu TUTAJ lub poprzez stronę wydawnictwa TU

O audiobooku opowie Natalka 😊


Poniedziałek, Maj 31, 2021, 11:25 | 1 Komentarz »

„Kwarki, fotony i jajko na twardo, czyli fizyka kwantowa i jej tajemnice” autor: Sheddad Kaid-Salah Ferron, wydawnictwo: Adamada. Wiek: 10+

Jak przekazać dziecku informacje i wiedzę z zakresu fizyki kwantowej, w taki sposób, aby je zaciekawić nauką, zachęcić do odkrywania świata i pobudzić jednocześnie do samodzielnego myślenia?

Książka jest kopalnią wiedzy opartą na doświadczeniu autora, który przejrzyście i prosto na podstawie codziennych obserwacji ukazuje skomplikowaną formę budowy cząsteczek, tajemnic antymaterii, promieniotwórczości czy splątania kwantowego.

Drodzy rodzice, gwarantuję, że dziecko po przeczytaniu tej właśnie pozycji zaskoczy Was niejednym terminem „fizycznym” i będzie w stanie wyjaśnić trudne zagadnienia w sposób tak prosty, że nawet uczony humanista zrozumie czym jest „widmo atomowe” w odniesieniu do emisji atomu wodoru 😉

Książka z pewnością rozwija, uczy, pokazuje naukę od strony ciekawej i nieszablonowej.

Kup książkę TUTAJ

Zapraszam do wysłuchania opinii Stasia, który z fascynacją odkrywa świat nauki:


Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie utworów w jakiejkolwiek formie bez zgody autora będzie rodziło skutki prawne na podstawie ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.
ustawa TUTAJ
Copyright ©2021 w opisie, recenzje dzieci, All Rights Reserved.
 
 
Liczba odwiedzin: 1116
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem