Czwartek, Kwiecień 22, 2021, 08:14 | Brak komentarzy »

"My, strażnicy planety. Jak zostać ekobohaterem" autor: Clive Gifford, ilustracje: Jonathan Woodward, wydawnictwo: Jedność, wiek: 9+

Książka w sposób przejrzysty i ciekawy wprowadza dzieciaki w temat ekologii i dbania o środowisko. Zawiera bardzo dużo ciekawych faktów na temat segregacji śmieci, ich przetwarzania, wykorzystywania energii odnawialnej, oszczędzania wody.

W dobie tak dużego zanieczyszczenia środowiska, warto uczuć dzieciaki odpowiedzialności ekologicznej.

Zapraszam do zakupu książki poprzez nasz sklep TUTAJ, lub poprzez stronę wydawcy TU.

O książce opowie Wam Staś.


środa, Kwiecień 21, 2021, 09:28 | 2 Komentarze »

„Jak kózka uczyła się pływać” autor: Nele Moost, wydawnictwo: Lemoniada, wiek: 4+

Kózka pływa, serio? Zapytała pięcioletnia Natalka – przecież kozy nie pływają, tylko biegają po łące.

Ano właśnie moi drodzy, nie ma co zmieniać natury, jak również nie powinno się zakopywać swoich talentów które posiadamy, aby ich nie zmarnować, bo mogą okazać się kluczem do prawdziwie spełnionego życia.

Książka w mądry sposób ukazuje nam dorosłym, byśmy pamiętali zawsze o tym, że dziecko to nie jest produkt marketingowy, który należy wypromować w taki sposób, by za kilkanaście lat zasiadało w fotelu prezesa zarządu zachodniej korporacji.

Bo szczęście moi drodzy nie zależy w żadnym stopniu od posiadanych kwalifikacji, ilości znanych nam języków, dyplomów ukończenia kursów i szkół, tudzież od inteligencji.

Książka warta polecenia!

Gorąco Zapraszam do zakupu książki TUTAJ

I do wysłuchania opinii Natalki 😊


Wtorek, Kwiecień 20, 2021, 09:29 | Brak komentarzy »

„Moc sakramentów. W poszukiwaniu skarbów wiary”, autorka: Barbara Garczyńska, wydawnictwo PROMIC, wiek: 9+

Jak dobrze przekazać dzieciom wiedzę o sakramentach? O tym opowiada właśnie ta książka, która z pewnością powinna zagościć w biblioteczce młodego czytelnika przyjmującego sakrament I Komunii Świętej.

Jeżeli dziecko świadomie przystępuje do sakramentu, a nie pod wpływem emocji czy też mody, warto by wiedziało czym one są, w jaki sposób je uzyskujemy, oraz co dają w życiu duchowym  człowieka, który je przyjmuje.

Polecamy zakup jako znakomity prezent na stronie wydawnictwa TUTAJ

Zachęcam do wysłuchania opinii Stasia:

 


Piątek, Kwiecień 9, 2021, 09:42 | 2 Komentarze »

„Świat w piżamie” autorka: Justyna Drobkiewicz, ilustracje: Anna Simeone, wydawnictwo: Dwukropek. Wiek: 4+

Kiedy jedni zasypiają, inni pracują. Dla bohatera książki, Krzysia to rzecz bardzo interesująca i niezwykła.

Dlaczego właśnie w nocy piekarz gniecie ciasto? I czemu pilot samolotu lata w nocy? Na te oraz inne nurtujące przedszkolaków pytania odpowiada ta książka. Ciekawe opowieści o zawodach, które wykonuje się wtedy, gdy dzieciaki smacznie śpią :)

Zachęcam do kupna książki TUTAJ

Oraz do wysłuchania opinii Natalki 

 


Czwartek, Kwiecień 8, 2021, 08:47 | 2 Komentarze »

„Basia królowa” autorka: Kamila Stokowska, ilustracje: Marta Grabowska, wydawnictwo: Lemoniada. Wiek: 3+

W bajkach często można spotkać króla i królową. A jak jest w życiu? Czy królowa to kobieta z koroną na głowie? A może królowa nosi skarb również i w sercu?

Kim są owe bajkowe postaci? A może nie zupełnie bajkowe... Zapytałem o to Natalkę.

Zapraszam do kupna książki : TUTAJ

I do wysłuchania opinii:


środa, Kwiecień 7, 2021, 12:00 | 2 Komentarze »

„Wielkie błędy wielkich naukowców” autor: Luca Perri, ilustracje: Tuono Pettinato, wydawnictwo: Jedność. Wiek: 10+

Błędy są wpisane w ludzkie życie, podobnie jak i sukcesy. Zarówno jednych i drugich nie uniknęli potężni władcy, najznakomitsi artyści, podobnie jak najwięksi naukowcy.

Fałszywe teorie, błędne procesy myślenia, nietrafione pomysły… rzadko kiedy mówimy o tym, w kontekście tak znakomitych uczonych jak: Isaac Newton, Guglielmo Marconi czy Albert Einstein.

W książce znajdziemy fascynujące, z punku widzenia nauki błędy, czasami wręcz niedorzeczne i absurdalne, które wpisały się odkrywanie, i poznawanie świata.

Autor z lekkim humorem przedstawia nam bohaterów, którzy poprzez swoje niedoskonałości stają się bliżsi czytelnikom, a koniec końców dają nadzieję, że pomimo nieskończenie błędnych teorii nie można poddawać się, by odkrywać nowe i docierać do szczytów wiedzy.

Zachęcam starszych czytelników do sięgnięcia po tę pozycję: poprzez sklep TUTAJ lub przez stronę wydawnictwa TU

Zapraszam szczególnie do wysłuchania opinii Stasia, przed którym świat nauki otwiera swoje podwoje 😉


Wtorek, Kwiecień 6, 2021, 10:47 | 2 Komentarze »

„To pestka! Czyli ogrodnictwo dla dzieci” autor: Kirsten Bradley, ilustracje: Aitch, wydawnictwo: Kropka. Wiek: 3-100

Kapitalna książka dla dzieci, jak również dla rodziców. Chcecie dowiedzieć się jak zacząć przygodę młodego przyrodnika? W jaki sposób sadzić zioła, jak dbać o rośliny, kwiaty w domu, ogrodzie, mieszkaniu czy na balkonie? Ta książka jest dla Was 😊

Świetnie napisana pod kątem dzieciaków, zawiera wiele przykładów w jaki sposób zrobić domowy ogródek, jak go pielęgnować. Można zrobić to wszystko samemu, z materiałów które każdy znajdzie w domu.

Doniczki z gazet, hotele dla motyli, hodowla brzoskwini; cała masa świetnych doświadczeń i pouczających faktów na temat roślin.Książka pobudza w dzieciach ciekawość i może okazać się wstępem do wspaniałego hobby.

Zachęcam bardzo do kupna poprzez naszą stronę TUTAJ

Zapraszam do wysłuchania dzieciaków na temat 😊


środa, Marzec 31, 2021, 11:31 | 2 Komentarze »

„Mądre bajki. Przyjaźń” autorka: Agnieszka Antosiewicz, wydawnictwo: Greg, wiek: 6+

Książka z cyklu „Mądre bajki” tym razem opowieści skupiają się na przyjaźni, ale nie tylko.

Dzieciaki znajdą tu kilkanaście mini opowiadań na temat zachowania, o tym jak pomagać innym, jak być asertywnym, jak budować zaufanie, o tym jak być odpowiedzialnym.

 Bajki idealne do czytania jak również do tłumaczenia dzieciom pewnych zachowań. Bardzo pouczająca pozycja dla najmłodszych:

Zapraszamy do zakupu przez nasz sklep: TUTAJ

Zachęcam do wysłuchania opinii Stasia na temat książki 😊

 


Poniedziałek, Marzec 29, 2021, 11:26 | 2 Komentarze »

„Niedźwiadek szuka przyjaciół” autorka: Monika Kamińska, ilustracje: Agnieszka Wajda, wydawnictwo: Dwukropek, wiek 4+

Książka odpowiada na pytanie czym jest prawdziwa przyjaźń. A może ona stać się udziałem tak niezwykłych i przeciwstawnych sobie charakterów i postaci jak bohaterowie książki, czyli misia i jeżyka. Dzieli ich tak wiele, ale łączy zdecydowanie więcej.

Piękna opowieść o prawdziwej przyjaźni, jedności, byciu sobie ostoją i podporą. Znakomite, przepiękne i kolorowe ilustracje pobudzają dziecięcą wyobraźnię i przenoszą nas w świat bajkowy, gdzie wszystko jest możliwe 😊

Polecam gorąco zakup książki poprzez nasz sklep – TUTAJ

Zapraszam również do wysłuchania opinii Natalki na temat tej wspaniałej książki

 


Czwartek, Marzec 25, 2021, 08:41 | 2 Komentarze »

„O króliczku wędrowniczku” autorka: Grażyna Bąkiewicz, wydawnictwo: Literatura, wiek 6+

Patron medialny: Dzieci mają głos!

 Nie wiem jak Wasze dzieci, ale moje uwielbiają jeździć autobusami… w ogóle komunikacją miejską. Czy to autobusem, czy tramwajem, ważne, aby poruszał się świat za oknem – jest to najlepsza alternatywa dla auta, którym przecież przemieszczamy się niemal codziennie.

Autobus to niejako inny świat, rządzący się swoimi prawami, mający swój urok, w którym mogą dziać się rzeczy wprost niezwykłe. W tej właśnie rzeczywistości autorka umiejscowiła swoje opowiadanie o pluszowym króliczku, który pewnego dnia zgubił się małej Zosi i na kilka dni został pasażerem… autobusu.

Perypetie króliczka są niezwykłe, pełne humoru, a zarazem mądrych doświadczeń.

Książka jest przepiękną, wesołą opowieścią o tym, że nie można rezygnować z wyznaczonego celu, że warto jest walczyć o to, co dla nas istotne i nie poddawać się bez względu na niesprzyjające okoliczności.

Z książki przemawia również stara, aczkolwiek niezmienna w swej prostocie nauka, że dobro dawane innym ludziom wraca do nas niejednokrotnie ze zdwojoną siłą, i to co czynimy ma wpływ na to kim jesteśmy.

Opowieść podkreśla również znaczenie nas, jako wspólnoty, działającej nie tylko dla swojej przyjemności, ale właśnie z potrzeby serca i chęci niesienia pomocy innym.

Dla dzieciaków ta książka okazała się nie lada frajdą i pouczającą przygodą. Zapewniam Was, że po jej przeczytaniu już nigdy nie spojrzycie na autobus ot tak… zwyczajnie.

Z całego serca polecamy; zapraszając do zakupu przez stronę Tania Książka – TUTAJ, bądź u wydawcy TUTAJ.

Zapraszam do wysłuchania opinii Julki na temat tej właśnie pozycji 😊

 


środa, Marzec 24, 2021, 08:29 | 3 Komentarze »

„Czy ten smutek kiedyś minie? Jak poradzić sobie z żalem” autor: Dagmar Geisler, wydawnictwo: Jedność, wiek 4+

Jest wiele sytuacji, w których dzieciom jest smutno, czasami jest to spowodowane błahostkami, takimi jak zgubiony klocek czy maskotka, ale zdarza się, że dziecko odczuwa żal po stracie bliskiej osoby i jest to poważna sprawa.

Książka pomaga zrozumieć młodszym dzieciom czym jest żal i przekonuje, że prędzej czy później nadchodzi czas, kiedy robi nam się lżej i zaczynamy czuć radość z pięknych chwil, jakie przeżyliśmy z osobą, która odeszła.

Poruszany temat jest ważny, trudny, ale naturalny i nieunikniony - warto rozmawiać o tym z dziećmi.

Zachęcam gorąco do zakupu książki przez naszą stronę TUTAJ lub u wydawcy TU

 Zapraszam do wysłuchania opinii Natalki na temat książki 😊

 


Poniedziałek, Marzec 22, 2021, 08:03 | Brak komentarzy »

„Emilka i gwiazdka z nieba” autorka: Kamila Stokowska, ilustracje: Marta Grabowska, wydawnictwo: Lemoniada, wiek 4+.

Książeczka przeznaczona dla młodszych czytelników, albo tych, którzy zaczynają przygodę z czytaniem. Duże czytelne litery, proste zdania i zrozumiała treść, idealnie nadają się do nauki czytania dla najmłodszych.

Na uwagę zasługują przepiękne, duże, bajkowe ilustracje, które bardzo spodobają się dzieciakom i na pewno przyciągną ich uwagę.  Co jest bardzo fajne w tym wydaniu, to pomysł, że można pracować z książką…  znajdują się tam bowiem różnorakie zadania do zrobienia, które dziecko zrobi samo ( pokoloruj, narysuj), lub inne prace z rodzicami.

Starsi czytali, młodsi kolorowali, w zasadzie każdy znalazł zajęcie przy tej książce.

Dla nas bomba! Polecamy bardzo.

O samej książeczce opowie Julka, która przeczytała ją od deski do deski 😉

Zachęcam do zakupu poprzez nasz sklep: -----> TUTAJ

 


Piątek, Marzec 19, 2021, 08:52 | 2 Komentarze »

„Jagodowy dziadek” autor: Katarzyna Wasilkowska, wydawnictwo: Literatura, wiek 4+

Jak ważni są dziadkowie w życiu dzieci, każdy wie. Bywa, że są niezastąpioną pomocą podczas wakacji; uczą, pomagają i potrafią mieć o wiele więcej cierpliwości do najmłodszych, niż rodzice. Najfajniej wspomina się wakacje u dziadków – wiadomo oni zawsze na więcej pozwolą 😉

Tak też jest w przypadku naszej małej bohaterki Łucji, która spędza czas letni ze swoim dziadkiem. Bardzo ciepła, rodzinna opowieść o tym, jak zupełnie odległe sobie pokolenia  mogą się od siebie uczyć i dawać nawzajem to co najcenniejsze, a czego zazwyczaj nam brakuje – swój czas.

Zachęcam do zakupu książki przez nasz sklep: TUTAJ lub poprzez inne księgarnie internetowe TUTAJ

Zapraszam bardzo do wysłuchania opinii Natalki lat 4 😊


środa, Marzec 17, 2021, 10:14 | Brak komentarzy »

„Mądre bajki. Pozytywne myślenie” autor: Agnieszka Antosiewicz, wydawnictwo: Greg, wiek: 4+

Gdy słyszę hasło: „mądre bajki”, zapala się w mojej ojcowskiej głowie czerwona lampka… Czytałem bowiem tony „mądrych, pouczających” książek dla dzieci, które okazywały się takowymi jedynie z nazwy, a w rzeczy samej nie niosły żadnego przekazu i koniec końców okazywały się przeciwstawieństwem tego, co głosił tytuł.

Rzecz ma się jednak z goła inaczej, gdy na warsztat czytelniczy weźmiemy właśnie tę pozycję. Jest napisana bardzo zrozumiale i przystępnie dla dzieci. Porusza bardzo ważne i aktualne tematy, które nie podlegają przeterminowaniu. I co najważniejsze, daje możliwość dyskusji rodzica z dzieciakami po samej lekturze, co jest według mnie bardzo istotne.

Zachęcam gorąco do zakupu książki poprzez naszą stronę: TUTAJ

Ale przede wszystkim zapraszam do wysłuchania opinii młodej czytelniczki Julki 😊

 


Poniedziałek, Marzec 15, 2021, 08:34 | 2 Komentarze »

„Leo! Znowu ty? Niecny plan” autor: Aleksandra Tyl, wydawnictwo: Lemoniada. Wiek 9+

Książka opowiada o perypetiach szóstoklasisty Leona oraz paczki jego kolegów. Historia toczy się pomiędzy szkolnymi murami, gdzie chłopcy starają się rozwiązywać zaistniałe konflikty, wymyślać niesamowite zabawy i zmagać się ze szkolną codziennością.

Książka przepełniona humorem, z bardzo ciekawą fabułą, która zainteresuje z pewnością niejednego młodego czytelnika. Typowa rozrywkowa pozycja.

Zachęcam do zakupu poprzez stronę księgarni TUTAJ

I zapraszam do wysłuchania opinii Stasia :)

 


Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie utworów w jakiejkolwiek formie bez zgody autora będzie rodziło skutki prawne na podstawie ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.
ustawa TUTAJ
Copyright ©2021 w opisie, recenzje dzieci, All Rights Reserved.
 
 
Liczba odwiedzin: 1753
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem