Zaproś znajomych

Czwartek, Lipiec 28, 2022, 09:52 | Brak komentarzy »

„Strach ma wielkie oczy” , autor: Magdalena Młodnicka, wydawca: JEDNOŚĆ DLA DZIECI, wiek: 4+

Książka dla małych czytelników z serii: „Wielkie problemy małych ludzi", porusza temat znany każdemu. Strach nie jest jednak zależny od wieku i może dotykać zarówno młodszych jak i całkiem dorosłych…

Strach to zupełnie inne uczucie niż lęk, warto aby dzieci rozumiały tę różnicę i potrafiły reagować odpowiednio do sytuacji. Książka świetnie napisana, językiem prostym i zrozumiałym; otwiera możliwość dialogu z dziećmi o ich obawach.

Na uwagę zasługują duże, humorystyczne, kolorowe ilustracje, które wypełniają całe strony. Ważnym elementem publikacji  jest wyraźny druk, co pozwoli dzieciom zaczynającym przygodę z czytaniem samemu sięgać po książkę.

Porady napisane przez autorkę są proste, a zarazem skuteczne. Nam ta książka bardzo się spodobała.

Polecamy wszystkim!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 


środa, Lipiec 27, 2022, 09:05 | Brak komentarzy »

„Zwierzuś. Opowiadania o zwierzętach”, Autor: Joanna Papuzińska, wydawca: LITERATURA, wiek: 6+

Na książkę składa się zbiór 12 opowiadań o zwierzętach. Takich które możemy spotkać w życiu codziennym, ale związane z nimi historie nie są zwyczajne. Szczególnie w okresie wakacyjnym, wraz z dziećmi mamy możliwość odkrywania niezliczonych i niesamowitych gatunków fauny.

„Podglądacze życia zwierząt muszą się z tym liczyć, że nie wszytko, co zobaczą, będzie miłe, słodkie i malownicze. Ale za to na pewno prawie wszystko ciekawe…”

Autorka i tym razem nie przestaje nas zaskakiwać. Każda opowieść sprawia, jakbyśmy byli w centrum wydarzeń i stali tuż obok bohaterów. A w książce „główne skrzypce grają” właśnie zwierzęta.

Polecamy wszystkim szczególnie na wakacje! 😊

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


środa, Lipiec 20, 2022, 10:08 | Brak komentarzy »

„Ra Wszechmocny. Kot detektyw” Autor: Amy Butler Greenfield, wydawca: DWUKROPEK, wiek: 6+

Kot Faraona cieszy się wieloma przywilejami i nie spieszno mu do robienia czegokolwiek. Błogie lenistwo, jedzenie i drzemki - oto cały świat futrzaka. Najlepszym przyjacielem kocura jest pracowity i mądry skarabeusz Chepri, który namawia leniwego Ra do podjęcia śledztwa w sprawie zaginionego talizmanu.

Każdy rozdział książki to bardzo zabawna opowieść. Idąc tropem bohaterów, czytelnik rozwiązuje tajemniczą zagadkę, co wcale nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać. Świetnie opisane postacie wywołują uśmiech; na przykład skarabeusz, który ma obsesję na punkcie łajna…

Duży, czytelny druk, wciągająca historia, kapitalne, żartobliwe ilustracje, główne postacie przedstawione z przymrużeniem oka.

Książka idealna na wakacyjny czas.

Polecamy!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Czwartek, Lipiec 14, 2022, 09:36 | 1 Komentarz »

„Wszystkie kolory miłości” autor: Alba Castellví-Miquel, wydawca: JEDNOŚĆ DLA DZIECI, wiek: 4+

Historia małej, przesympatycznej dziewczynki o imieniu Klara, dla której miłość rodziców jest największym skarbem. Wszystko jednak zmienia się, gdy na świecie pojawia się jej braciszek…

Cała uwaga, która dotychczas skupiona była na jedynaczce, musi zostać podzielona na dwoje. Dziewczynka zupełnie tego nie rozumie i zaczyna zadawać pytania związane z miłością rodziców do dzieci. Czy rodzice kochają ją tak samo jak brata? Czy może dzielą swoją miłość między nich?

Spotkanie Klary z tajemniczą artystką, wywraca wszystko do góry nogami w sposobie myślenia małej dziewczynki. Okazuje się bowiem, że miłości nie da się zawłaszczyć, ująć w paragraf, czy też zważyć jej znaczenia…

Ciekawie ujęty temat miłości, wytłumaczony w sposób prosty, przejrzysty dla dziecka. Bardzo spodobały się nam ilustracje, pełne koloru, na całych stronach książki.

Polecamy lekturę!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Czwartek, Lipiec 7, 2022, 10:00 | 1 Komentarz »

„Tajemnice głębin oceanu. Podmorska wyprawa z latarką w ręku – dla odważnych nurków”, autorzy: Lisa Regan Julia Adams, wydawca: JEDNOŚĆ DLA DZIECI, wiek: 6+

Jak zachęcić dzieci do odkrywania fantastycznego świata podmorskich głębin? Jak wzbudzić w nich wrażliwość na odkrywanie przyrody? Najlepiej zanurkować na kartach książki w ciemne, nieznane otchłanie oceanów.

Po obejrzeniu z dziećmi cyklu filmów dokumentalnych z legendarnym podróżnikiem i odkrywcą Jacques Cousteau, przyszedł czas na lekturę. Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się tak dużego entuzjazmu u dzieci podczas czytania tej pozycji. Nie dość tego, że znajdziecie tutaj wiele ciekawostek, to macie możliwość za pomocą specjalnej latarki, samodzielnie znajdywać ukryte w głębinach zwierzęta.

Patent niby prosty, ale daje bardzo dużo radości i wzbudza ciekawość małego czytelnika. W naszej rodzinie książka krążyła od najmłodszego po najstarszego czytelnika, bo zawsze okazywało się, że jest coś nowego do odkrycia.

Fantastyczne duże ilustracje, wiele ciekawostek, możliwość samodzielnego przeszukiwania dna oceanu, to największe plusy tego wydania.

Polecamy wszystkim bez wyjątku!

 

Kup książkę:

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Poniedziałek, Lipiec 4, 2022, 10:13 | 1 Komentarz »

„Jedziemy na wycieczkę”, „Na ryneczku”, autor: Doro Gobel, wydawca: BABARYBA, wiek: 3+

Seria przepięknych obrazkowych książek dla najmłodszych. Wydawca postawił na kreatywność dziecka, które samo może wymyślać historię z wykorzystaniem ilustracji. Na każdej stronie znajdziecie całe mnóstwo szczegółów, detali, sytuacji, które tylko proszą się o to, aby je opowiadać.

Ponadto w każdej z książek, na ostatniej stronie znajdziecie garstkę bohaterów, których trzeba odszukać na obrazach. Jest to świetna zabawa na spostrzegawczość – nie tylko dla dzieci 😊

Bardzo podoba mi się, że wydanie jest kartonowe, ma grube karty, dzięki czemu mniejsze dzieci nie „popsują” książki.

Ta seria z pewnością rozwija wyobraźnię, daje możliwość odkrywania świata, wzbogaca słownictwo i co najważniejsze daje masę nieskończonej zabawy, czego dowodem jest zamieszczony poniżej wywiad z małym recenzentem 😊

Polecamy!

 

Kup książki:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Czwartek, Czerwiec 30, 2022, 09:33 | 1 Komentarz »

„Zapiski wrednego kota”, autor: Katarzyna Terechowicz, Wojciech Cesarz, wydawca: LITERATURA, wiek: 7+

Czy chcielibyście się dowiedzieć co myśli o swoich właścicielach kot?

Książka jest niczym pamiętnik, opisujący codzienne wydarzenia, radości i smutki kota Mariana.  Kocur dziki i nieustraszony, choć nieraz w chwilach grozy chowa się za innymi, wiecznie głodny i uparty, niestrudzenie dąży do wyznaczonych celów.

Według Mariana ludzie to egoiści, wymyślający całą masę niepotrzebnych zakazów.

Opowiadania napisane w sposób bardzo humorystyczny, zawierają dużo tekstu, krótkie rozdziały zakończone podsumowaniem.

Książka lekka, zabawna, nie nudząca, w sam raz na okres wakacji.

O książce więcej opowie Wam Stasio 😊

Polecamy wszystkim!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


środa, Czerwiec 29, 2022, 09:05 | 2 Komentarze »

„Moja krew ma moc”, Autor: Justyna Wodowska, wydawca: DWUKROPEK, wiek: 6+

Książka pod patronatem wopisie.pl – tu dzieci mają głos!

 Krew nigdy nie była i nie jest wyłącznie czerwonym płynem znajdującym się w organizmach. Jest przede wszystkim symbolem życia, witalności i zdrowia. Od dawna w słowniku języka ojczystego i kulturze zadomowiły się wyrażenia o „braterstwie krwi”, „pokrewieństwie krwi”, „krwawej ofierze” …

Badania w dziedzinie mikrobiologii pod koniec XIX wieku spowodowały, że poznano morfologię i zaczęto określać krew jako płynną tkankę, w której mogą zachodzić zmiany patologiczne oraz która może być nośnikiem wielu chorób.

I to właśnie choroba krwi dotyka naszego bohatera książki – małego Adasia, który niespodziewanie zaczyna mieć niedobory czerwonych krwinek w organizmie.

Utrata energii, szybkie męczenie się, bladość.

Rodzice rozpoznając oznaki choroby postanawiają działać niezwłocznie i zapisują małego na badania krwi…

Książka ważna i potrzebna ukazująca problem nadmiernego spożywania „śmieciowego jedzenia” przez dzieciaki, uświadamiająca rodzicom i pociechom jak łatwo stać się ofiarą cukrów i fast foodów.

Znakomite ilustracje Magdy Jakubowskiej skierowane do najmłodszych, doskonale odzwierciedlają emocje związane z historią bohatera.

Polecamy wszystkim!

 

kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Piątek, Czerwiec 24, 2022, 10:01 | Brak komentarzy »

„Żegnaj, mój Łatku”, autor: Devon Sillett, wydawca: JEDNOŚĆ, wiek: od 6+

 Mądra i ciekawa książka, poruszająca temat straty ukochanego zwierzaka. Bardzo często dorośli nie potrafią sobie z tym tematem poradzić; a co dopiero dzieci? I bynajmniej nie chodzi tylko o śmierć zwierzęcia, ale także osoby bliskiej w rodzinie lub wśród przyjaciół.

Niestety w wielu domach jest to nadal temat tabu; Rodzice chcąc „chronić” swoje dzieci przed tematem śmierci wymyślają przeróżne, niestworzone historie, mając na celu odwrócenie uwagi od tego istotnego zagadnienia.

W naszym ludzkim doświadczeniu śmierć jest wrogiem życia. Autorka jednak przekazuje poprzez treść książki bardzo ważne przesłanie; aby nie dać się zdominować przez smutek i żal po stracie kogoś bliskiego. Oraz że z każdej trudnej sytuacji jest wyjście.

Polecamy!

O książce więcej opowie Julia - zapraszamy do uważnego słuchania 😊

 

Kup książkę:

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Poniedziałek, Czerwiec 20, 2022, 08:49 | Brak komentarzy »

„Kocham psy”, „Kocham koty”, autor: Hannah Porter, wydawca: JUPI JO, wiek: 4+

W jaki sposób zainteresować dzieciaki zwierzętami, jak umiejętnie przekazać im wiedzę na temat opieki nad nimi? W życiu każdego dziecka przychodzi taki moment, gdy maluch chce mieć domowe zwierzątko… i nie ma problemu, jeśli jest to rybka, bądź chomik.

Jeśli natomiast wybór padnie na psa lub kota, trzeba zastanowić się czy potrafimy dobrze zaopiekować się tymi zwierzętami i zrozumieć ich potrzeby. Posiadanie zwierzaka w domu, to bardzo duża odpowiedzialność.

Bardzo pomocne okazują się książki wydawnictwa JUPI JO! gdzie autorka w sposób prosty, przejrzysty odpowiada na najbardziej nurtujące pytania dotyczące domowych pupili.  Na przykład: Jaką rasę psa wybrać? Jak nauczyć psa załatwiania się na podwórku? Jak odczytać „mowę kota"? Jak nauczyć korzystać kota z kuwety?

Oprócz praktycznych porad, znajduje się tu cała masa ciekawostek, informacji i nowinek. Największe emocje wzbudzają otwierane okienka, pod którymi znajdują się odpowiedzi na nurtujące pytania.

O serii książek więcej opowie wam mała czytelniczka Natalka - zapraszamy do uważnego słuchania 😊

polecamy gorąco wszystkim dzieciakom i rodzicom, którzy zdecydują się na posiadanie pupila w domu.

 

Kup książkę:

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


środa, Czerwiec 15, 2022, 08:52 | 1 Komentarz »

„Zwierzęta od A do Z”, autor: Jules Howard, wydawca: KROPKA, wiek: 7­+

Ssaki, ptaki, gady, płazy, ryby, bezkręgowce – ponad 300 gatunków zwierząt w jednej publikacji, to nie lada gratka dla każdego młodego odkrywcy przyrody.

Jules Howard Brytyjski ekspert w dziedzinie dzikiej przyrody, zoolog, autor książek i dziennikarz; w sposób prosty i przejrzysty przedstawia charakterystykę każdego gatunku fauny.

Oprócz ciekawostek związanych ze zwierzętami, poznacie ich wielkość, dietę i miejsce występowania.

Bardzo pomocny jest indeks gatunków; alfabetycznie znajdziecie interesujące was istoty.

Ilustracje są dopracowane, kolorowe, wyróżniające cechy szczególne dla konkretnego zwierzęcia. Muszę przyznać, że sam zagłębiłem się w tę książkę i ciężko mi było się od niej oderwać.

Polecamy dla całej rodziny!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Piątek, Czerwiec 10, 2022, 08:24 | 1 Komentarz »

„Kolory”, „Naciśnij mnie”, „Och! Książka pełna dźwięków”, autor: Herve Tullet, wydawca: BABARYBA, wiek: 2+

Dziś przedstawiamy wyjątkową serię, znanego francuskiego ilustratora, który postanowił z czytania książek zrobić znakomitą zabawę. Te interaktywne książki, to przede wszystkim nauka dla maluchów, ale także jak wspomniałem wspaniała uciecha.

Klaskanie, naciskanie na kropki, dmuchanie, potrząsanie książką, pierwsze eksperymenty… ale przede wszystkim radość i uśmiech na twarzy dziecka!

Wizualnie książka jest prosta, ilustracje dostosowane są do mniejszych dzieci, przez co łatwiej jest im skupić się na zadaniach.

Polecamy dla całej rodziny!

O książkach więcej opowie mały recenzent Bartek.

 

Kup książki:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


środa, Czerwiec 8, 2022, 11:53 | Brak komentarzy »

„Wyspa wolności”, autor: Eric Schmitt, wydawca: MEDIA RODZINA, wiek: 6+

Bohaterami książki są dwa niesforne króliczki: Lila i Danek. Niestety nie cechuje je grzeczność i posłuszeństwo rodzicom, robią to, na co mają ochotę, nie rozróżniając czy jest to dobre, czy złe.

Pewnego dnia mądra sowa Minerwa zabiera je na Wyspę Wolności, gdzie panuje anarchia i nie ma żadnych zasad. Wszyscy są też wolni, każdy robi co mu się podoba, nie patrząc na innych.

Tylko czy faktycznie wyjdzie to komuś na dobre?

Książka autora bestsellerowej powieści: „Oskar i pani Róża”, to niesamowita, pouczająca podróż. Czy warto dzieciom stawiać granice? Czy może pozwalać robić im wszystko? I tak naprawdę: po co są zasady?

Mądra opowieść, wspaniałe, kolorowe obrazy, a sam temat tak szeroki, że zapewni Wam ciekawą i miejmy nadzieję owocną dyskusję z pociechami.

Polecamy wszystkim!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 


Wtorek, Czerwiec 7, 2022, 08:26 | 1 Komentarz »

„Nie daj się gnębić. Wielkie problemy małych ludzi”, autor: Magdalena Młodnicka, wydawca: JEDNOŚĆ, wiek: 6+

Bardzo się cieszę, że powstała ta książka. Jest potrzebna i ważna zarówno dla dzieci jak i dorosłych, przypomina, aby być uważnym na potrzeby, i problemy swoich pociech.

Bohaterką książki jest Lena, która po przeprowadzce zaczyna naukę w nowej szkole, a co za tym idzie; nowym środowisku kolegów i koleżanek. Niestety spotyka się z odrzuceniem, ale również z dokuczaniem przez rówieśników.

Pojawia się Wstyd, poczucie winy, niska samoocena…

Każdy problem da się jednak rozwiązać, trzeba tylko poznać na niego „receptę”. mogę śmiało stwierdzić, że ta publikacja jest właśnie swego rodzaju „receptą”, w jaki sposób postępować, gdy inni dokuczają, śmieję się lub wyszydzają.

Książka łączy formę opowiadania z komiksowymi obrazami i dialogami, co zdecydowanie ułatwia dzieciakom czytanie. Jest to znakomita furtka wyjścia do rozmowy i wysłuchania tego co dziecko ma do powiedzenia na ten temat.

Gorąco polecamy wszystkim!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Czwartek, Czerwiec 2, 2022, 08:36 | 1 Komentarz »

„Jak pies z kotem” autor: Paweł Wakuła, wydawca: LITERATURA, wiek: 6+

Książka pod patronatem wopisie.pl – tu dzieci mają głos!

Paweł Wakuła należy do jednych z najbardziej ulubionych przez moje dzieciaki pisarzy literatury dziecięcej. Potrafi napisać zarówno książkę dla nastolatka, jak i dla malucha, a robi to w sposób iście mistrzowski.

Bohaterami opowiadania jest nie kto inny jak Azor oraz Mruczek. Dwa zupełnie różne charaktery, oddalone od siebie jak Neptun od Ziemi, a jednak pozostający sobie bliscy jako serdeczni przyjaciele. Azor, zwierzak czynu; nie lubi nic nie robić i nie zadowala go leżenie na kanapie, typowy pies zadaniowy, ze specjalną umiejętnością majsterkowania.

Kot, spod znaku wolnego ducha, wiecznie zrelaksowanego osobnika, którego nie da się łatwo wyprowadzić z równowagi. Spanie i wylegiwanie się całymi dniami dostarcza mu energii do życia; cechują go umiejętności menadżerskie, w tym najbardziej mówienie innym co mają zrobić.

I tym razem autor nie zawiódł oczekiwań dzieciaków. Książka wypełniona inteligentnym humorem, ciekawymi postaciami – nie tylko tytułowych bohaterów. To opowieść o przyjaźni, o tym, aby nie przejmować się zbytnio rzeczami, na które nie mamy wpływu, aby dążyć do celu i być wiernym tym których szanujemy i kochamy.

Polecamy wszystkim dzieciakom i ich rodzicom, nie zawiedziecie się!

O samej książce więcej opowiedzą dzieciaki – zapraszam do uważnego słuchania 😊

 

 


Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie utworów w jakiejkolwiek formie bez zgody autora będzie rodziło skutki prawne na podstawie ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.
ustawa TUTAJ
Copyright ©2021 wopisie.pl, dzieci mają głos!, All Rights Reserved.
 
 
Liczba odwiedzin: 164
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem