Zaproś znajomych

Czwartek, Czerwiec 30, 2022, 09:33 | 1 Komentarz »

„Zapiski wrednego kota”, autor: Katarzyna Terechowicz, Wojciech Cesarz, wydawca: LITERATURA, wiek: 7+

Czy chcielibyście się dowiedzieć co myśli o swoich właścicielach kot?

Książka jest niczym pamiętnik, opisujący codzienne wydarzenia, radości i smutki kota Mariana.  Kocur dziki i nieustraszony, choć nieraz w chwilach grozy chowa się za innymi, wiecznie głodny i uparty, niestrudzenie dąży do wyznaczonych celów.

Według Mariana ludzie to egoiści, wymyślający całą masę niepotrzebnych zakazów.

Opowiadania napisane w sposób bardzo humorystyczny, zawierają dużo tekstu, krótkie rozdziały zakończone podsumowaniem.

Książka lekka, zabawna, nie nudząca, w sam raz na okres wakacji.

O książce więcej opowie Wam Stasio 😊

Polecamy wszystkim!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


środa, Czerwiec 29, 2022, 09:05 | 2 Komentarze »

„Moja krew ma moc”, Autor: Justyna Wodowska, wydawca: DWUKROPEK, wiek: 6+

Książka pod patronatem wopisie.pl – tu dzieci mają głos!

 Krew nigdy nie była i nie jest wyłącznie czerwonym płynem znajdującym się w organizmach. Jest przede wszystkim symbolem życia, witalności i zdrowia. Od dawna w słowniku języka ojczystego i kulturze zadomowiły się wyrażenia o „braterstwie krwi”, „pokrewieństwie krwi”, „krwawej ofierze” …

Badania w dziedzinie mikrobiologii pod koniec XIX wieku spowodowały, że poznano morfologię i zaczęto określać krew jako płynną tkankę, w której mogą zachodzić zmiany patologiczne oraz która może być nośnikiem wielu chorób.

I to właśnie choroba krwi dotyka naszego bohatera książki – małego Adasia, który niespodziewanie zaczyna mieć niedobory czerwonych krwinek w organizmie.

Utrata energii, szybkie męczenie się, bladość.

Rodzice rozpoznając oznaki choroby postanawiają działać niezwłocznie i zapisują małego na badania krwi…

Książka ważna i potrzebna ukazująca problem nadmiernego spożywania „śmieciowego jedzenia” przez dzieciaki, uświadamiająca rodzicom i pociechom jak łatwo stać się ofiarą cukrów i fast foodów.

Znakomite ilustracje Magdy Jakubowskiej skierowane do najmłodszych, doskonale odzwierciedlają emocje związane z historią bohatera.

Polecamy wszystkim!

 

kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Piątek, Czerwiec 24, 2022, 10:01 | Brak komentarzy »

„Żegnaj, mój Łatku”, autor: Devon Sillett, wydawca: JEDNOŚĆ, wiek: od 6+

 Mądra i ciekawa książka, poruszająca temat straty ukochanego zwierzaka. Bardzo często dorośli nie potrafią sobie z tym tematem poradzić; a co dopiero dzieci? I bynajmniej nie chodzi tylko o śmierć zwierzęcia, ale także osoby bliskiej w rodzinie lub wśród przyjaciół.

Niestety w wielu domach jest to nadal temat tabu; Rodzice chcąc „chronić” swoje dzieci przed tematem śmierci wymyślają przeróżne, niestworzone historie, mając na celu odwrócenie uwagi od tego istotnego zagadnienia.

W naszym ludzkim doświadczeniu śmierć jest wrogiem życia. Autorka jednak przekazuje poprzez treść książki bardzo ważne przesłanie; aby nie dać się zdominować przez smutek i żal po stracie kogoś bliskiego. Oraz że z każdej trudnej sytuacji jest wyjście.

Polecamy!

O książce więcej opowie Julia - zapraszamy do uważnego słuchania 😊

 

Kup książkę:

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Poniedziałek, Czerwiec 20, 2022, 08:49 | Brak komentarzy »

„Kocham psy”, „Kocham koty”, autor: Hannah Porter, wydawca: JUPI JO, wiek: 4+

W jaki sposób zainteresować dzieciaki zwierzętami, jak umiejętnie przekazać im wiedzę na temat opieki nad nimi? W życiu każdego dziecka przychodzi taki moment, gdy maluch chce mieć domowe zwierzątko… i nie ma problemu, jeśli jest to rybka, bądź chomik.

Jeśli natomiast wybór padnie na psa lub kota, trzeba zastanowić się czy potrafimy dobrze zaopiekować się tymi zwierzętami i zrozumieć ich potrzeby. Posiadanie zwierzaka w domu, to bardzo duża odpowiedzialność.

Bardzo pomocne okazują się książki wydawnictwa JUPI JO! gdzie autorka w sposób prosty, przejrzysty odpowiada na najbardziej nurtujące pytania dotyczące domowych pupili.  Na przykład: Jaką rasę psa wybrać? Jak nauczyć psa załatwiania się na podwórku? Jak odczytać „mowę kota"? Jak nauczyć korzystać kota z kuwety?

Oprócz praktycznych porad, znajduje się tu cała masa ciekawostek, informacji i nowinek. Największe emocje wzbudzają otwierane okienka, pod którymi znajdują się odpowiedzi na nurtujące pytania.

O serii książek więcej opowie wam mała czytelniczka Natalka - zapraszamy do uważnego słuchania 😊

polecamy gorąco wszystkim dzieciakom i rodzicom, którzy zdecydują się na posiadanie pupila w domu.

 

Kup książkę:

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


środa, Czerwiec 15, 2022, 08:52 | 1 Komentarz »

„Zwierzęta od A do Z”, autor: Jules Howard, wydawca: KROPKA, wiek: 7­+

Ssaki, ptaki, gady, płazy, ryby, bezkręgowce – ponad 300 gatunków zwierząt w jednej publikacji, to nie lada gratka dla każdego młodego odkrywcy przyrody.

Jules Howard Brytyjski ekspert w dziedzinie dzikiej przyrody, zoolog, autor książek i dziennikarz; w sposób prosty i przejrzysty przedstawia charakterystykę każdego gatunku fauny.

Oprócz ciekawostek związanych ze zwierzętami, poznacie ich wielkość, dietę i miejsce występowania.

Bardzo pomocny jest indeks gatunków; alfabetycznie znajdziecie interesujące was istoty.

Ilustracje są dopracowane, kolorowe, wyróżniające cechy szczególne dla konkretnego zwierzęcia. Muszę przyznać, że sam zagłębiłem się w tę książkę i ciężko mi było się od niej oderwać.

Polecamy dla całej rodziny!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Piątek, Czerwiec 10, 2022, 08:24 | 1 Komentarz »

„Kolory”, „Naciśnij mnie”, „Och! Książka pełna dźwięków”, autor: Herve Tullet, wydawca: BABARYBA, wiek: 2+

Dziś przedstawiamy wyjątkową serię, znanego francuskiego ilustratora, który postanowił z czytania książek zrobić znakomitą zabawę. Te interaktywne książki, to przede wszystkim nauka dla maluchów, ale także jak wspomniałem wspaniała uciecha.

Klaskanie, naciskanie na kropki, dmuchanie, potrząsanie książką, pierwsze eksperymenty… ale przede wszystkim radość i uśmiech na twarzy dziecka!

Wizualnie książka jest prosta, ilustracje dostosowane są do mniejszych dzieci, przez co łatwiej jest im skupić się na zadaniach.

Polecamy dla całej rodziny!

O książkach więcej opowie mały recenzent Bartek.

 

Kup książki:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


środa, Czerwiec 8, 2022, 11:53 | Brak komentarzy »

„Wyspa wolności”, autor: Eric Schmitt, wydawca: MEDIA RODZINA, wiek: 6+

Bohaterami książki są dwa niesforne króliczki: Lila i Danek. Niestety nie cechuje je grzeczność i posłuszeństwo rodzicom, robią to, na co mają ochotę, nie rozróżniając czy jest to dobre, czy złe.

Pewnego dnia mądra sowa Minerwa zabiera je na Wyspę Wolności, gdzie panuje anarchia i nie ma żadnych zasad. Wszyscy są też wolni, każdy robi co mu się podoba, nie patrząc na innych.

Tylko czy faktycznie wyjdzie to komuś na dobre?

Książka autora bestsellerowej powieści: „Oskar i pani Róża”, to niesamowita, pouczająca podróż. Czy warto dzieciom stawiać granice? Czy może pozwalać robić im wszystko? I tak naprawdę: po co są zasady?

Mądra opowieść, wspaniałe, kolorowe obrazy, a sam temat tak szeroki, że zapewni Wam ciekawą i miejmy nadzieję owocną dyskusję z pociechami.

Polecamy wszystkim!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 


Wtorek, Czerwiec 7, 2022, 08:26 | 1 Komentarz »

„Nie daj się gnębić. Wielkie problemy małych ludzi”, autor: Magdalena Młodnicka, wydawca: JEDNOŚĆ, wiek: 6+

Bardzo się cieszę, że powstała ta książka. Jest potrzebna i ważna zarówno dla dzieci jak i dorosłych, przypomina, aby być uważnym na potrzeby, i problemy swoich pociech.

Bohaterką książki jest Lena, która po przeprowadzce zaczyna naukę w nowej szkole, a co za tym idzie; nowym środowisku kolegów i koleżanek. Niestety spotyka się z odrzuceniem, ale również z dokuczaniem przez rówieśników.

Pojawia się Wstyd, poczucie winy, niska samoocena…

Każdy problem da się jednak rozwiązać, trzeba tylko poznać na niego „receptę”. mogę śmiało stwierdzić, że ta publikacja jest właśnie swego rodzaju „receptą”, w jaki sposób postępować, gdy inni dokuczają, śmieję się lub wyszydzają.

Książka łączy formę opowiadania z komiksowymi obrazami i dialogami, co zdecydowanie ułatwia dzieciakom czytanie. Jest to znakomita furtka wyjścia do rozmowy i wysłuchania tego co dziecko ma do powiedzenia na ten temat.

Gorąco polecamy wszystkim!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Czwartek, Czerwiec 2, 2022, 08:36 | 1 Komentarz »

„Jak pies z kotem” autor: Paweł Wakuła, wydawca: LITERATURA, wiek: 6+

Książka pod patronatem wopisie.pl – tu dzieci mają głos!

Paweł Wakuła należy do jednych z najbardziej ulubionych przez moje dzieciaki pisarzy literatury dziecięcej. Potrafi napisać zarówno książkę dla nastolatka, jak i dla malucha, a robi to w sposób iście mistrzowski.

Bohaterami opowiadania jest nie kto inny jak Azor oraz Mruczek. Dwa zupełnie różne charaktery, oddalone od siebie jak Neptun od Ziemi, a jednak pozostający sobie bliscy jako serdeczni przyjaciele. Azor, zwierzak czynu; nie lubi nic nie robić i nie zadowala go leżenie na kanapie, typowy pies zadaniowy, ze specjalną umiejętnością majsterkowania.

Kot, spod znaku wolnego ducha, wiecznie zrelaksowanego osobnika, którego nie da się łatwo wyprowadzić z równowagi. Spanie i wylegiwanie się całymi dniami dostarcza mu energii do życia; cechują go umiejętności menadżerskie, w tym najbardziej mówienie innym co mają zrobić.

I tym razem autor nie zawiódł oczekiwań dzieciaków. Książka wypełniona inteligentnym humorem, ciekawymi postaciami – nie tylko tytułowych bohaterów. To opowieść o przyjaźni, o tym, aby nie przejmować się zbytnio rzeczami, na które nie mamy wpływu, aby dążyć do celu i być wiernym tym których szanujemy i kochamy.

Polecamy wszystkim dzieciakom i ich rodzicom, nie zawiedziecie się!

O samej książce więcej opowiedzą dzieciaki – zapraszam do uważnego słuchania 😊

 

 


środa, Czerwiec 1, 2022, 09:10 | Brak komentarzy »

„Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w zagrodzie?”, Autor: Anita Głowińska, wydawca: MEDIA RODZINA, wiek: 2+

„Kicia Kocia i Nunuś to cykl książeczek dla dzieci, który w ostatnich latach jest prawdziwym hitem w grupie wiekowej do 3 lat. Książeczki w krótki, zabawny sposób prezentują proste sytuacje z codziennego życia niemowlaków. Dzięki nim dzieci mogą uczyć się otaczającego świata oraz pierwszych słów.”

Tym razem bohaterowie odwiedzą zagrodę i poznają mieszkające tam zwierzęta, między innymi: kaczki, krowy, kury, owce, świnki…

Na każdej stronie znajdują się otwierane okienka, pod którymi ukrywają się przeróżne rzeczy i zwierzęta. Odkrywanie zwierząt i naśladowanie ich odgłosów sprawi dzieciakom niebywałą frajdę.

Polecamy dla najmłodszych dzieci!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Wtorek, Maj 31, 2022, 08:28 | 1 Komentarz »

„Słowo na nowo. Biblia opowiedziana wierszem”, autor: Marcin Brykczyński, ilustracje: Marcin Piwowarski, wydawca: JEDNOŚĆ DLA DZIECI, wiek: od 4 +

Książka dla młodszych dzieciaków, napisana wierszem w przystępny sposób przedstawia najważniejsze wydarzenia i postacie z Biblii.

Jak stwierdziła nasza mała recenzentka, książka nie zanudza dzieci, co sprawia, że chce się po nią sięgać codziennie.

Dopracowane, kolorowe ilustracje przyciągają uwagę i znakomicie dopełniają całości wydania.

O książce więcej opowie Wam Julia, zapraszamy do uważnego słuchania :)

Polecamy!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Poniedziałek, Maj 30, 2022, 09:17 | Brak komentarzy »

„Przyjaciel z przyszłości”, autor: David Baddiel, wydawca: LEMONIADA, wiek: 10+

 Historia Pip, żyjącej w 3020 roku to absolutna fantastyka. Dzięki zmodernizowanym gadżetom, ludzie przestali ze sobą rozmawiać i się spotykać, najlepszym przyjacielem człowieka jest jego klon, a za wszystko odpowiadają komputery.

Ludzie są zamknięci w swoich domach, w powietrzu latają zmutowane zwierzęta, a wszyscy mają wszczepione w mózgi bezprzewodowe chipy, pozwalające kontrolować codzienne życie. Na dodatek ustawa o kontroli narodzin pozwala na posiadanie tylko jednego dziecka, zatem jest ono z góry skazane na samotność…

Pewnego dnia przez przypadek Pip natrafia na portal czasoprzestrzenny i przenosi się w czasie do 2019 roku, gdzie spotyka się z zupełnie inną rzeczywistością niż ta jaką znała dotychczas.

Historia o przyjaźni, pokonywaniu kryzysów, z bardzo mądrym przesłaniem. Dużym plusem jest czytelny druk, wciągająca opowieść i sens jaki ze sobą niesie. Fantastyka dla nieco starszych dzieciaków.

 Polecamy!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Wtorek, Maj 17, 2022, 11:08 | 2 Komentarze »

„Hop! hop! Książkę z bajki!”, autor: Sylvie Misslin, wydawca: KROPKA, wiek: 6+

"Królewny Józefina i Róża mają dość siedzenia bezczynnie i czekania na księcia z bajki. Biorą sprawy w swoje ręce! Dzielnie eksplorują zamki, jaskinie i inne miejsca pełne nietoperzy, smoków, niedźwiedzi i pajęczyn w poszukiwaniu księcia. Gdy zdaje się, że sukces jest już na wyciągnięcie ręki, królewny nieco tracą zapał. Czy uda im się osiągnąć cel? I czy na pewno jest nim znalezienie księcia z bajki?

Konstrukcja książki umożliwia dziecku decydowanie o dalszych przygodach bohaterek dzięki specjalnym zakładkom i ikonkom umieszczonym w tekście. Czytelnicy i czytelniczki aktywnie współtworzą historię, a to jeszcze większa frajda niż zwykle. Każda lektura to inne przygody!"

Polecamy!

 

 


środa, Maj 11, 2022, 09:03 | 3 Komentarze »

„Buziaczki”, autor: Nina Gato, ilustracje: Aleksandra Fabia, wydawca: DWUKROPEK, wiek: 3+

Książka pod patronatem wopisie.pl - tu dzieci mają głos!

Mali przedszkolacy, szczególnie w pierwszych grupach, przypominają wolne elektrony, które chadzają własnymi drogami, mając tysiące pomysłów na minutę. Prędzej czy później przychodzi czas, gdy odkrywają, że można bawić się również wspólnie z innymi rówieśnikami. Często W takich momentach pojawia się zjawisko „presji grupy” lub tak zwanego „oddziaływania rówieśników”, które jest normalnym cyklem rozwojowym dla każdego dziecka.

Warto jednak, aby nasze dzieci widziały, kiedy powiedzieć: „dość” …

Podobnie rzecz ma się z bohaterem książki, małym Buziaczkiem, który zostaje wbrew swojej woli wycałowany przez koleżanki w przedszkolu. Wstyd, zdenerwowanie, zagubienie i upokorzenie stają się pokłosiem tej sytuacji…

U kogo szukać pomocy? Kto najlepiej wtedy zrozumie?

Oczywiście że mama!

Bardzo mądra i potrzebna książka, mam wrażenie, że przede wszystkim dla dorosłych, pokazująca jak rodzic powinien zachować się w danej sytuacji. Dla dzieci z kolei wypływa nauka o tym, jak być asertywnym i umieć odmawiać nawet najlepszym kolegom czy koleżankom.

Na uwagę zasługuje również strona artystyczna publikacji; ilustracje są niczym pastelowe obrazy, całościowo wypełniające karty książki.

Polecamy wszystkim małym czytelnikom oraz ich rodzicom!

 

Zachęcam do zakupu książki:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Wtorek, Maj 10, 2022, 08:37 | 2 Komentarze »

„Sir Borys Krzepki i kapryśna królewna”, Autor: Marc Starbuck, wydawca: DWUKROPEK, wiek: 3+

Książka pod patronatem: wopisie.pl - tu dzieci mają głos!

Bohaterem opowiadania jest rycerz Borys, silny, dzielny, honorowy; jednym słowem: cnota nie człowiek. Ale kto ma miękkie serce musi mieć twardą podstawę kręgosłupa 😉

Pewnego dnia rycerz otrzymuje list, w którym to królewna Ecie Pecie błaga go o pomoc. Nasz rycerz niewiele myśląc dosiada konia dzierżąc przy boku ostrą klingę, by na ratunek białogłowej się udać.

Okazuje się jednak, że strachy dziewczyny są bezpodstawne i nijak mają się do rzeczywistości. Sytuacja ta powtarza się wielokrotnie, a honorowy wojak za każdym razem przybywa z odsieczą, aby odkryć kolejne fanaberie królewny.

Zmęczony tym faktem Borys obmyśla plan…

Historia dla najmłodszych, pisana rymowanym wierszem, to zarazem historia pełna humoru, ale skrywająca cenny skarb w postaci mądrego morału, który traktować należy niezmiernie poważnie. Znakomicie, kolorowo zilustrowana bajka Będzie gratką dla każdego przedszkolaka. Obrazy są duże, pełne emocji, z humorystycznym zacięciem artysty.

Polecamy wszystkim małym czytelnikom!

 

Kup książkę:

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie utworów w jakiejkolwiek formie bez zgody autora będzie rodziło skutki prawne na podstawie ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.
ustawa TUTAJ
Copyright ©2021 wopisie.pl, dzieci mają głos!, All Rights Reserved.
 
 
Liczba odwiedzin: 11437
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem