Zaproś znajomych

środa, Grudzień 1, 2021, 08:42 | 3 Komentarze »

„Ciężarówka i przyczepka” autorka: Anastazja Orłowa, wydawnictwo: Dwukropek, wiek: 2+

Książki pod patronatem wopisie.pl – tu dzieci mają głos!

 

Trzytomowy cykl książeczek dla najmłodszych, których bohaterami są wspomniane w tytule pojazdy specjalne. Opowiadania mają za zadanie zachęcenie maluszków do ćwiczeń w ramach postrzegania słuchowego, percepcji słuchowej, interpretowania i dopasowywania dźwięków do danej sytuacji oraz co najważniejsze ich rozumienia.

Tak więc dźwiękonaśladownictwo jako bodźce akustyczne działają na pobudzenie ciekawości, zainteresowania i uwagi naszego smyka.

Książeczki to również bardzo ciekawa i momentami śmieszna fabuła traktująca o przyjaźni, pomaganiu sobie nawzajem, byciu dla siebie wsparciem…

Piękne, kolorowe ilustracje działają jak magnes przyciągając wzrok tworząc obrazy, o których można opowiadać bardzo długo. 😊

W każdym tomie z serii jest opisana inna przygoda. W części pierwszej poznajemy głównych bohaterów, kim są i co robią niezwykłego. W kolejnym tomiku wraz z ciężarówką i przyczepką wybieramy się do miasta. Natomiast w części trzeciej nasi przyjaciele pomagają przygotować Wigilię transportując choinkę.

W naszym maluchu opowieści te wzbudzały zarówno okrzyki zachwytu jak i salwy śmiechu. I na pytanie „Młody, co dziś czytamy?” od dwóch tygodni odpowiedź jest jedna…

Zachęcamy bardzo do zapoznania się z tą nowością wydawniczą, bo oprócz walorów rozwojowych jest źródłem doskonałej zabawy i uśmiechu dla wszystkich.

Polecamy!

 

Kup książkę na prezent:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 


Wtorek, Listopad 30, 2021, 08:49 | 3 Komentarze »

„Ciocia Jadzia. Szkoła” napisała i zilustrowała: Eliza Piotrowska, wydawnictwo: Media Rodzina, wiek: 6+

Kolejne już przygody pozytywnej i pełnej energii cioci oraz jej siostrzenicy, tym razem w szkole. Jadzia zatrudnia się w niej jako woźna, a tym samym powstaje ciąg przekomicznych zdarzeń, które mają wpływ na całą placówkę oświaty.

Napisana lekko, z humorem i wyobraźnią, postać cioci Jadzi staje się bliska każdemu czytelnikowi bez względu na wiek. Kolorowe, duże ilustracje również zachęcają do sięgnięcia po tę lekturę.

 

Kup książkę:

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Poniedziałek, Listopad 29, 2021, 07:59 | 1 Komentarz »

„Britannica. Nowa encyklopedia dla dzieci”, w opracowaniu Christophera Lloyda, wydawca: Kropka, wiek: 10+

Encyklopedia powszechna wydana po raz pierwszy w latach 1768–1771 w Edynburgu przez Colina Macfarquhara i Williama Smellie’a, doczekała się wersji na dzieciaków, dzięki wydawnictwu KROPKA.

Sama książka to prawdziwa kopalnia wiedzy i różnorodności, faktów i ciekawostek w sam raz dla każdego smyka, który chce znać odpowiedzi na wiele pytań i nie boi się ich zadawać. Zakres wiadomości jest ogromny i powiem Wam szczerze, że nie dacie rady ogarnąć całości w dzień czy dwa.

W wydaniu znajdziecie jeszcze świetny dodatek.  W książce znajdują się quizy dla najmłodszych oraz rodziców sprawdzające nabytą wiedzę i będące wspaniałą grą dla całej rodziny. Niektóre pytania mogą sprawić wiele trudności dla rodziców szczególnie 😉

Ilustracje przepięknie dopełniają całości wydania, tworząc spójną jedność z treścią i działają na wyobraźnię budując obraz danego tematu i zagadnienia.

„Książka w sam raz na prezent”: jak powiedział Stasio po przeczytaniu zawartości 😊

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 


środa, Listopad 24, 2021, 08:56 | 2 Komentarze »

„Newton. Grawitacja w akcji” autor: Jordi Bayarri, wydawca: Egmont, wiek: 10+

Komiks z cyklu „najwybitniejsi naukowcy” poświęcony jest znakomitemu odkrywcy, matematykowi, fizykowi i inżynierowi Isaacowi Newtonowi.

Brytyjczyk zasłynął przede wszystkim z trzech zasad dynamiki, odkrycia grawitacji, ale mało kto wie, że od dziecka sam konstruował swoje zabawki oraz rysował ich projekty, tak aby mogli z nich korzystać inni.

Wielki popularyzator nauki, wybitny badacz i geniusz tym razem na kartach komiksu, daje poznać się jako zwyczajny chłopak z ogromnym talentem. Przepiękne ilustracje, dużo tekstu, cała masa historii i wierne odwzorowanie biografii Newtona – to plusy tej publikacji.

Bohater, którego warto naśladować choćby w samej wytrwałości względem wykonywanych przez niego doświadczeń. Nie poddawać się jak coś nie wychodzi za pierwszym razem, być pewnym siebie i swojej wiedzy, kropla drąży skałę nie siłą, lecz częstym padaniem.

Polecamy wszystkim dzieciakom głodnym wiedzy! 😊

 

Kup komiks:

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Wtorek, Listopad 23, 2021, 08:39 | Brak komentarzy »

„Śledztwo inspektora Mątwy. Gdzie jest syrenka?” autorka: Małgorzata Strękowska-Zaremba, ilustracje: Anna Oparkowska, wydawca: Literatura, wiek: 10+

W stolicy dzieją się rzeczy wprost nieprawdopodobne, znikają po kolei pomniki tworzące historię i klimat miasta. Wpierw Syrenka znad Wisły, potem Konopnicka, Orzeszkowa… pozostają jedynie nagie cokoły.

Szymek wraz z koleżanką Lenką starają się rozwikłać trudną sprawę i zrozumieć co tak naprawdę stało się warszawskimi pomnikami. Oprócz odbycia wspaniałej, trzymającej w napięciu przygody czytelnicy mają możliwość zapoznania się z historią miasta i bycia po trochu jego częścią dzięki wplecionym w opowiadanie warszawskim legendom.

Autorka zachwyciła nas swoją książką, nie tylko z uwagi na trzymającą w napięciu fabułę, ale również na wierne odtworzenie historii, opisaniu wielu ciekawostek z naszego miasta i przybliżeniu ich małym czytelnikom.

Ta książka to prawdziwa gratka nie tylko dla warszawiaków 😊

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Poniedziałek, Listopad 22, 2021, 08:24 | 3 Komentarze »

„Mały pastuszek i Boże Narodzenie”, autorka: Margret Nussbaum, wydawca: Jedność, wiek: 3+

 Bohaterem opowieści jest pastuszek Dawid. W jedną z nocy ginie mu jedna z owiec powierzona przez ojca do pilnowania. Chłopiec bardzo przeżywa stratę zwierzęcia, bo to przez jego niedopatrzenie mała owieczka zaginęła…

W kolejnych akapitach dowiadujemy się, że ta noc jest wyjątkowa, jest nocą narodzenia się małego Jezusa w Betlejem. Tam też „zawołani” przez anioła podążają wszyscy okoliczni pastuszkowie, w tym i młody Dawid, aby oddać pokłon nowemu życiu.

Wciągająca krótka historia ma na celu zwrócenie uwagi dzieciom na prawdziwy sens świąt Bożego Narodzenia oraz temat bliski każdemu w tym czasie – obdarowywania innych prezentami. Na uwagę zasługują przepięknie zinterpretowane ilustracje, kolorowe i zachęcające do czytania kolejnych stron.

Nam książka bardzo się podobała, maluchy nie mogły oderwać wzroku od złotych połyskujących w świetle lampki gwiazd, a sama fabuła nieuchronnie przypomina nam, że święta tuż tuż i co za tym idzie, warto zacząć przygotowywać się do niech nie tylko materialnie, ale przede wszystkim mentalnie.

Jeśli szukacie dla swoich maluchów świątecznych opowieści, nie możecie pominąć tej publikacji.

Polecamy!

Kup książkę:

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 


Sobota, Listopad 20, 2021, 09:57 | Brak komentarzy »

„Pet Agents, Kati-e & Ti-Bot. Na tropie złodzieja”; „Pet Agents, Kati-e & Ti-Bot. Na ratunek zwierzakom” autorzy: Riina i Sami Kaarla, wydawca: Media Rodzina, wiek: 6+

Bohaterka Kati-e oraz stworzony przez nią robocik Ti-bot wyruszają do akcji, aby chronić zwierzęta, oraz pomagać ludziom w opiece nad pupilami. Przygodowa seria książek dla najmłodszych, którzy kochają zwierzęta i ich los nie jest im obojętny.

Znajdziecie tu historie psa i jego właściciela diabetyka, chłopca, który marzy o własnym akwarium, chorego kotka, któremu trzeba koniecznie pomóc, historię poszukiwania zaginionego szczeniaka…

Bardzo dużo tekstu, świetne opowiadania i wiele godzin znakomitej zabawy wspólnie z bohaterami.

Znajdzie się również wątek detektywistyczny…

Polecamy wszystkim dzieciakom! 😊

 

kup książkę:

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Sobota, Listopad 20, 2021, 09:54 | Brak komentarzy »

„Pet Agents, Kati-e & Ti-Bot. Na tropie złodzieja”; „Pet Agents, Kati-e & Ti-Bot. Na ratunek zwierzakom” autorzy: Riina i Sami Kaarla, wydawca: Media Rodzina, wiek: 6+

Bohaterka Kati-e oraz stworzony przez nią robocik Ti-bot wyruszają do akcji, aby chronić zwierzęta, oraz pomagać ludziom w opiece nad pupilami. Przygodowa seria książek dla najmłodszych, którzy kochają zwierzęta i ich los nie jest im obojętny.

Znajdziecie tu historie psa i jego właściciela diabetyka, chłopca który marzy o własnym akwarium, chorego kotka, któremu trzeba koniecznie pomóc, historię poszukiwania zaginionego szczeniaka…

Bardzo dużo tekstu, świetne opowiadania i wiele godzin znakomitej zabawy wspólnie z bohaterami.

Znajdzie się również wątek detektywistyczny…

Polecamy wszystkim dzieciakom! 😊

Kup książki:

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Czwartek, Listopad 18, 2021, 08:46 | 1 Komentarz »

„Leo! Znowu ty? Byle do przodu” autorka: Aleksandra Tyl, wydawca: Lemoniada, wiek: 10+

Druga część fenomenalnych przygód młodego Leona, który tym razem wraz z rodziną wyjeżdża kamperem na wakacje. Ale wymarzone i utęsknione dni wolne zamiast relaksacyjnych doznań zamieniają się w serię przekomicznych i niezaplanowanych zdarzeń.

 

Mama marzyła o luksusowym kamperze, Leon o tym, aby zabrać na wakacje laptop, jednak oczekiwania każdego z rodziny rozminęły się całkowicie z rzeczywistością.

 

Napisana bardzo przejrzystym, dostępnym dla młodego czytelnika językiem książka przysporzy dzieciakom wiele uśmiechu i pozwoli odbyć niezapomnianą wakacyjną przygodę w długie jesienne wieczory.

Polecamy!

 

kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 


środa, Listopad 17, 2021, 08:33 | 2 Komentarze »

„Sposób na koronaświrusa. Historia prawdziwa” autorka: Grażyna Bąkiewicz, ilustracje: Anna Simeone, wydawca: Literatura, wiek:3+, 6+, 10+

Patronat medialny nad książką: wopisie.pl – tu dzieci mają głos!

Pandemia koronawirusa, widziana oczami bohatera, małego chłopca Tomka. Tym razem żarty się skończyły; przedszkole zamknięte do odwołania, szkoła nieczynna, wszyscy siedzą zamknięci w domu. Brzmi znajomo?

Historia spisana przez autorkę w bardzo ciekawy sposób pokazuje jak całą sytuację związaną z koronawirusem widzą dzieci. W książce znajdziecie zarówno akcenty humorystyczne, np. pułapka na wirusa, jak również tematy poważne, jak poczucie winy u małego dziecka.

 Co ważne, opowiadanie nie ma charakteru moralizatorskiego jest jedynie spisaniem autentycznych wydarzeń, co dodaje tej pozycji ciepła i szczerości.

Ilustratorka wykonała kawał znakomitej pracy poprzez kolorowe, wdzięczne i staranne rysunki dopełniające dzieła.

 

Polecamy wszystkim: dzieciakom i rodzicom.

 

kup książkę:

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Wtorek, Listopad 16, 2021, 09:04 | 1 Komentarz »

„Malutki lisek i wielki dzik” autorka: Berenika Kołomycka, wydawca: Egmont, wiek: 6+

Komiks, który idealnie nada się jako czytanka dla tych co zaczynają swoja przygodę z rysowanymi przygodami. Mały lisek jest przywiązany do swojego miejsca i przyzwyczajony do swojej samotności…, gdy niespodziewanie pojawia się obok niego wielki dzik oferując mu swoja przyjaźń.

Co wyniknie z tej znajomości?

Pełna humoru, a przy tym ucząca przygoda, w sam raz dla młodych czytelników. Ilustracje utrzymane w ciepłych jesiennych barwach; brązach i czerwieniach charakteryzują się bardzo przyjemną formą, i są zarazem śmiesznie ujęte, na przykład same postaci już wywołują uśmiech na twarzy czytelnika.

Polecamy wszystkim dzieciakom!

 

 Kup komiks:

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 


Poniedziałek, Listopad 15, 2021, 08:51 | 2 Komentarze »

„Królowie Polski i książęta w wierszykach” autor: Tomasz Elbanowski, ilustracje: Małgorzata Flis, wydawca: wierszykidonauki.pl, wiek: 10+

Nauka historii wcale nie musi być nudna czego dowodem jest ta właśnie książka. Poczet królów Polski przedstawiony w zabawnej i ciekawej formie krótkich wierszyków, tak aby dziecko mogło skojarzyć go z danym władcą.

Ciężko jest spamiętać wszystkich królów, a tym bardziej z czego zasłynęli w historii. Autor postanowił poprzez krótkie wierszowe skojarzenia przedstawić najważniejsze dla danego władcy atrybuty; tak na przykład: „Sobieski Turkom wymierzył karę i chrześcijańską obronił wiarę” – nawiązanie do najsławniejszej wygranej Sobieskiego zwanej „Odsieczą wiedeńską”.

Na uwagę zasługują ciekawie opisane, krótkie noty biograficzne każdego z władców. Zawierają historię czym dany król się wsławił dla Polski bądź czym skrewił względem ojczyzny. Pomocna do nauki okazać się może oś czasu, gdzie nie przedstawiono dat, a jedynie wizerunki każdego z bohaterów książki, tak aby można było ich przyporządkować do danego wieku.

Nie zapominajmy również o bardzo ważnym czynniku jakim są ilustracje w książkach. I tu znajdziemy przepiękny, klasyczny, kolorowy styl rysunku, tak charakterystyczny dla epok królewskich - na bogato.

Podsumowując; bardzo ciekawa, ucząca i ładna książka dla każdego dziecka, które historię chce poznać, bądź ma kłopoty z jej przyswojeniem.

 

Kup egzemplarz:

- wydawca - wierszykidonauki.pl

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Niedziela, Listopad 14, 2021, 12:59 | Brak komentarzy »

Gra planszowa Ubongo Lines, wydawca: Egmont.

Liczba graczy: 1-4
Wiek: 8+
Czas gry: 25 minut

Rozrywka dla całej rodziny. Tym razem wszyscy gracze będą starali się rywalizować, budując jak najszybciej ten sam wzór pokazany na karcie, używając do tego trójwymiarowych, prostokątnych klocków. Liczy się szybkość, dokładność, kombinowanie i myślenie. Uwaga! Poziomy trudności bywają naprawdę wymagające, nawet dla dorosłych 😊

Ale jeśli lubicie gry logiczne, nie boicie się wyzwań i chcecie świetnie spędzić razem czas – polecamy tę właśnie rozrywkę.

O samej grze opowiedzą więcej dzieciaki – zapraszamy!

Kup grę:

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 


Piątek, Listopad 12, 2021, 08:59 | 1 Komentarz »

"Operacja Niezłe Ziółko. Biuro Detektywistyczne nr 2”, autor: Jorn Lier Horst, Wydawnictwo: Media Rodzina, wiek: 6+

Mali detektywi, Tiril i Oliver postanawiają zająć się bardzo ciekawą, a zarazem tajemniczą sprawą złodzieja, który okrada mieszkańców miasteczka poprzez ich konta bankowe. Bohaterom udaje się wpaść na trop kieszonkowca, ale jego zdemaskowanie wcale nie jest takie łatwe jak mogłoby się wydawać…

Kolejna część z serii biura detektywistycznego zaspokoi ciekawość małego czytelnika i zabierze go w świat zagadek i niesłychanych przygód. Bardzo ciekawa pozycja dla dzieciaków, które cenią sobie dedukcję i lubią zagadki.

Polecamy!

Kup książkę:

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 


Wtorek, Listopad 9, 2021, 08:43 | 1 Komentarz »

Kalendarz adwentowy

Autor: Barbara Garczyńska

Wydawca: Promic

Dla całej rodziny

Kup książkę: tutaj

 


Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie utworów w jakiejkolwiek formie bez zgody autora będzie rodziło skutki prawne na podstawie ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.
ustawa TUTAJ
Copyright ©2021 wopisie.pl, dzieci mają głos!, All Rights Reserved.
 
 
Liczba odwiedzin: 1477
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem