środa, Maj 26, 2021, 11:20 | 1 Komentarz »

„A to feler! O tym, jak Jan Brzechwa został bajkopisarzem” autorka: Agnieszka Frączek, wydawnictwo: Literatura.

Patronat medialny: wopisie.pl – tu dzieci mają głos!

Postać Jana Brzechwy jest doskonale znana czytelnikom. I mogłoby się wydawać, że temat jego życia i twórczości został wyczerpany. Nic bardziej mylnego! Autorka w sposób bardzo ciekawy przedstawia nam Janka jako małego chłopca, który dopiero odkrywa w sobie twórcze pasje i literackie hobby.

Dzięki tej książce, Jan Brzechwa nie pozostaje jedynie postacią historyczną, daleką i nieosiągalną, ale poprzez opis jego dzieciństwa staje się bliki każdemu czytelnikowi. Razem z nim przezywamy ciekawe i pełne humoru przygody i zaczynamy rozumieć, dlaczego w swoim dorosłym życiu zajmował się właśnie literaturą dziecięcą.

zachęcam bardzo do zakupu książki poprzez stronę wydawnictwa: TUTAJ

Swoją opinię o książce wyrazi Julka i Stasio, zapraszam do wysłuchania 


Poniedziałek, Maj 24, 2021, 17:43 | 2 Komentarze »

"Pan Barnaba i zagadkowa hipoteza" autorka: Katarzyna Kalista, wydawnictwo: Czarna Owca, wiek: 9+

Przygodowa opowieść o kocie, który wraz z chłopcem Antkiem stara się rozwikłać nie lada trudną zagadkę.

Więcej opowie Stasio:

 


Wtorek, Maj 18, 2021, 14:53 | 3 Komentarze »

Słuchowisko:

„O księciu Gotfrydzie rycerzu gwiazdy wigilijnej” autorka: Halina Górska,

czytają: Gabriela Mościcka, Józef Pawłowski, Jan Peszek, wydawnictwo: Aleksandria, wiek: 9+

Dziś chcemy zaprezentować bywalcom naszej strony nieco inną formę zapoznawania się z literaturą dla najmłodszych - poprzez słuchowisko. Niemal pięć godzin przepięknej opowieści, snutej niczym baśń opowiadana przez dziadka, a do tego przeplatanej piosenkami i wspaniałą muzyką.

Główny bohater, to postać nietuzinkowa, wprost bajeczna, choć zapewne będzie bliska każdemu z małych słuchaczy. Poznajemy Gotfryda jako dziecko, aby towarzyszyć mu w wielu wspaniałych i niesamowitych przygodach aż stanie się dorosłym mężczyzną.

Historia pobudza wyobraźnię i pozwala niejako dołączyć do bajkowego świata strasznych stworów, pięknych wróżek i wielkich władców.

Ale co najbardziej istotne, to treści i nauki zawarte w audiobooku: szczerość, szlachetność, męstwo, honor, dobroduszność, empatia i miłość - to jest ponadczasowe.

Serdecznie polecamy!

Kupić można poprzez stronę: TUTAJ 

Posłuchajcie co mówi Stasio na temat słuchowiska:


Niedziela, Maj 9, 2021, 21:21 | 2 Komentarze »

moc-uczuć-strach

„Moc uczuć. Strach” autorka: Katarzyna Miller, wydawnictwo: Dwukropek, wiek: 5+

Premiera już 12 maja 2021 r.

Autorka przychodzi do nas z kolejną ciekawą i mądrą książką z serii „Moc uczuć”. Tym razem poczytamy o strachu. Czym on właściwie jest? Dlaczego się pojawia? Bohaterka książki – Kasia boi się wielu rzeczy, ale czy potrzebnie?

W czasach, gdy rodzice częściej rozmawiają z asystentem Googla w telefonie, niż ze swoimi dziećmi, pojęcie strachu nabiera wielowymiarowego znaczenia. Warto zwrócić uwagę, na to jak zachowuje się nasze dziecko, jakie ma potrzeby, a o jakich sytuacjach wprost boi się nam mówić.

Emocje maluchów są niczym formuła 1, bardzo łatwo nam dorosłym przeoczyć niektóre momenty, ale to jedynie dowodzi tego, aby więcej czasu poświęcać dzieciom i nauczyć się słuchać tego co mają do powiedzenia. Bo to, że dziecko jest mniejsze od nas, wcale nie oznacza, że jego kłopoty są małe i błahe.

Polecamy gorąco zakup książki poprzez sklep Tania Książka: TUTAJ, lub poprzez inne księgarnie internetowe: TUTAJ, albo bezpośrednio u wydawcy: TU

Tymczasem Natalka opowie Wam o tym, jak rozumie uczucie strachu – zapraszamy! 😊


Piątek, Maj 7, 2021, 09:16 | Brak komentarzy »

owocoemocje

„Owocoemocje. Czyli jak się czujesz w swojej skórze?” autor: Joost Elffers, zdjęcia/rzeźby owoców: Saxton Freymann, wydawnictwo: Babaryba. Wiek: 3+

Gdy w roku 1997 wydawca Joost Elffers zaprosił do współpracy malarza i artystę Saxtona Freymanna, nikt nie spodziewał się, że obaj odniosą tak spektakularny książkowy sukces. Od tej właśnie pory malarz został ni mniej ni więcej jak rzeźbiarzem owoców i warzyw 😊

Brzmi niedorzecznie? Ha! Nie poznaliście zatem jeszcze książki tych dwóch performerów, którzy łącząc sztukę z ciekawą treścią zapewnili milionom dzieciaków na całym świecie niebanalną rozrywkę, a przy tym masę śmiechu i radości.

Ponieważ znamy emocje, treść nie była dla nas na tyle istotna. Bardziej zafascynowały nas niekonwencjonalne zdjęcia i ciekawe, pełne humoru koncepcje przedstawienia uczuć.

Książka dla każdego, kto ceni sobie humor, lubi się z dzieckiem pośmiać, pobawić, a przy okazji nadać kierunek do odkrywania własnych uczuć/emocji.

PS: Najstarszego syna książka zainspirowała do jedzenia znienawidzonych warzyw! (wow)

Polecam zakup poprzez nasz sklep: TUTAJ, lub poprzez wszelkie inne księgarnie internetowe TUTAJ, albo bezpośrednio od wydawcy: TU

Zapraszam do wysłuchania opinii Natalki 😊


środa, Maj 5, 2021, 21:03 | 1 Komentarz »

niesamowite nasionka

„Niesamowite nasionka” autorka: Ewa Podleś, wydawnictwo: Dwukropek, wiek: 6+

To encyklopedia nasionek! – stwierdziła entuzjastycznie Julka po przeczytaniu tej książki. A dziecko wie co mówi, wszak jako pierwsza w rodzinie podjęła się trudnej sztuki uprawiania szklarniowego pomidora w warunkach domowych 😊

Ta książka to fantastyczny przewodnik przyrodnika, która zaspokoi ciekawość najbardziej dociekliwych dzieci i wytłumaczy w sposób zrozumiały złożoność struktury nasionek, proces ich wzrastania, jak również potrzebę wykorzystania w codziennym życiu.

Znajdziecie tu bardzo dużo ciekawostek ze świata roślin, całą masę przykładów różnorodnego wykorzystania nasion. Ta książka to nie lada gratka dla każdego wielbiciela przyrody, jak również dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę ze światem flory.

Genialna!

Zachęcam do kupienia książki poprzez sklep Tania Książka TUTAJ, lub poprzez inne godne zaufania księgarnie internetowe TUTAJ albo poprzez sklep wydawcy TU

Ale najbardziej zachęcam do wysłuchania opinii Julki, która o nasionach wie bardzo dużo 😊


środa, Maj 5, 2021, 09:29 | Brak komentarzy »

pamiętnik czarnego noska

„Pamiętnik Czarnego Noska” autorka: Janina Porazińska, wydawca: GREG, wiek: 9+

Co jakiś czas dobrze jest wrócić do klasyki i ukazywać najmłodszym dzieła tak znakomitych pisarzy dziecięcej literatury jak Janina Porazińska. Starsze dzieła wcale nie są nudne! A szczególnie, jeśli są wydane w sposób nowoczesny i ciekawy – tak bowiem najlepiej zachęcić młodego czytelnika do sięgnięcia po klasyczną lekturę.

Książka opowiada o perypetiach pluszowego misia, tytułowego „Czarnego Noska”, który został najlepszym przyjacielem małej Małgosi. Jego niezwykłe przygody i perypetie, z pewnością wzbudzą uśmiech na twarzach dzieci i wielką sympatię dla bohatera.

Wraz z Czarnym Noskiem poznajemy barwne regiony Polski i ich tradycje, pasiemy krowy, uciekamy przed powodzią czy też robimy sery 😊

Polecamy bardzo gorąco!

KUP KSIĄŻKĘ: TUTAJ lub u wydawcy TUTAJ

Zachęcam do wysłuchania opinii dzieci:

 


Wtorek, Maj 4, 2021, 08:43 | Brak komentarzy »

„Nie lubię książek. Koniec kropka.” Autor: Emma Perry, wydawnictwo: Jedność, wiek: 6+

Czasami bywa i tak, że pomimo wielkich starań rodziców, dziadków, nauczycieli i znajomych, nasze dziecko za nic w świecie nie myśli o tym, by zacząć same z siebie czytać książki. Podobnie rzecz ma się z główną bohaterką opowiadania, która literaturę traktuje jak meble, a wręcz jako rzecz mało istotną.

Do czasu, gdy niespodziewanie świat książek zaczyna żyć własnym życiem i zaprasza dziewczynkę do swojej przygody. Brzmi tajemniczo?

W dobie, gdy książki dla najmłodszych coraz częściej przedstawiane są jako element artystycznego performance, a czytelnictwo wśród dzieciaków dramatycznie spada, my idziemy pod prąd i...

Zachęcamy do czytania! I korzystania z książek mądrze.

KUP KSIĄŻKĘ TANIEJ:  TUTAJ lub poprzez inne księgarnie internetowe TUTAJ, albo od samego wydawcy TU 😊

 ZAPRASZAM DO WYSŁUCHANIA OPINII DZIECIAKÓW 


Piątek, Kwiecień 30, 2021, 08:13 | 2 Komentarze »

„Strajk” autorka: Eduarda Lima, wydawnictwo: BABARYBA, wiek: dla każdego

Krótka choć treściwa – tak w jednym zdaniu można określić wydanie. Aczkolwiek temat niewyczerpany i z pewnością nada się na niejedną rodzinną pogawędkę.

Tym razem temat ekologii, ale ukazany inaczej, bo od strony zwierząt. Lektura otwiera przed rodzicami możliwość dialogu z dziećmi o tym, dlaczego warto i trzeba dbać o planetę.

Ekologia bowiem moi drodzy nie polega w żadnym stopniu na tym, aby przywiązywać się do drzew, kosztem życia bronić waleni na Pacyfiku, czy też ochoczo przesiedlać afrykańskie plemiona Masajów na rzecz siedliska kenijskiej ropuchy.

Ekologia to przede wszystkim codzienne dbanie o segregację śmieci, nie marnowanie jedzenia, nie wyrzucanie ubrań (przecież zawsze można je oddać dalej), oszczędzanie wody, oraz wiele innych czynników.

Tego warto uczyć dzieci od samego początku, aby rosły w świadomości troski o Ziemię, co przekłada się jednoznacznie na brak obojętności na drugiego człowieka.

Polecamy książkę!

KUP: TUTAJ

Lub u wydawcy TUTAJ


środa, Kwiecień 28, 2021, 09:13 | Brak komentarzy »

jestem dużym tatą

„Jestem dużym tatą, ale czasami udaję kota” autor: Rafał Witek, wydawnictwo: Literatura, wiek: 6+

Książka pod patronatem wopisie.pl – tu dzieci mają głos!

Wakacje z tatą mogą okazać się niezapomnianym doświadczeniem, o czym przekonała się „Mała” – bohaterka książki, która spędza z ojcem tydzień wakacji na duńskiej wyspie Bornholm.

Książka ukazuje wspaniałą więź, jaka łączy tatę oraz córkę, bez udawania, bez fałszu; jest to relacja całkowicie naturalna, pełna ciepła i miłości, zaufania, i wzajemnej bliskości.

Autor w humorystyczny dla siebie sposób opisuje perypetie bohaterów, przez co czytelnik ma wrażenie jakby czytał osobisty pamiętnik udostępniony przez pisarza. Kilka opowiadań, a w zasadzie historii, które zdarzyły się na wyspie są bardzo realne, proste a zarazem bliskie każdemu, kto spędzał czas wakacji ze swoim dzieckiem/rodzicem.

Z książki można wyciągnąć jeden niezmienny, ale jakże ważny wniosek; miłość jest najważniejszym darem, a zarazem największym czynnikiem kształtującym wspólne relacje rodzinne.

Jeśli nurtuje Was jednak skąd się wziął „kot” w tytule opowiadania i dlaczego tata nieraz go udaje, zapraszam do zapoznania się z lekturą 😊 Będziecie mile zaskoczeni…

KUP KSIĄŻKĘ: TUTAJ ; lub u wydawcy: TUTAJ

 


Wtorek, Kwiecień 27, 2021, 08:14 | Brak komentarzy »

„Zagadki dla dzieci” autor: Grzegorz Strzeboński, wydawnictwo: GREG, wiek: 4+

Często bywa tak, że dzieciaki się nudzą. Nie ma tym nic niepokojącego, wręcz przeciwnie, wtedy najlepiej wyzwala się dziecięca kreatywność i pomysłowość. Ile to razy słyszymy: „Mamooo, tatooo, pobawmy się w coś…”

Dlatego właśnie proponuję rodzicom i dzieciakom zabawę z tą książką. Zagadki pisane wierszykami i podzielone na kilkanaście kategorii np.: zwierzęta domowe, pory roku, czas, pojazdy, kultura, zawody, sprawią Wam nie lada frajdę i będą znakomitą nauką dla najmłodszych.

Kapitalne, kolorowe ilustracje, duży czytelny tekst, to zdecydowanie plusy tej pozycji. Moje najmłodsze dzieciaki pokochały tę książkę 😊

KUP KSIĄŻKĘ: TUTAJ

Zapraszam do wysłuchania opinii dzieciaków:

 


Poniedziałek, Kwiecień 26, 2021, 09:35 | 1 Komentarz »

„Czasy się rozciągają, długości się skracają, masy rosną, czyli teoria względności i jej tajemnice” autor: Sheddad Kaid-Salah Ferron, wydawnictwo: Adamada, wiek: 9+

Książka zaspokaja wrodzoną dziecięcą ciekawość na temat nauki i wszystkiego tego, co nas otacza. Jak wytłumaczyć dziecku w sposób prosty, przejrzysty i co najważniejsze zrozumiały trudne zagadnienia z zakresu fizyki?

Z pomocą przychodzi właśnie to wydanie i autor, który znakomicie potrafi objaśnić dzieciakom czym jest zegar atomowy, jak zmierzyć przestrzeń, czym jest dylatacja czasu, jak długość się kurczy…

Bardzo ładne wydanie i duże kolorowe ilustracje, zachęcają czytelnika do wejścia w niezmierzoną przestrzeń nauki i doświadczeń. Idealna pozycja dla każdego ciekawskiego smyka 😉

Kup książkę: TUTAJ


Sobota, Kwiecień 24, 2021, 13:57 | Brak komentarzy »

„Wielka księga matematyki” praca zbiorowa, wydawnictwo: MAC, wiek: 6+

Nie bez powodu matematykę nazwano królową nauk - Rozwija bowiem najlepiej szare komórki i jest przydatna w życiu codziennym. Książka zawiera wiele ćwiczeń, mających na celu pobudzenie u dzieci logicznego myślenia. Poprzez zabawę, najmłodsi poznają figury geometryczne, uczą się pisać cyfry, zapoznają się z symetrycznością, rozwiązują zadania tekstowe.

W książce znajdziecie między innymi uwielbiane przez dzieciaki zadania typu: znajdź różnicę, labirynt, proste sudoku. Pomiędzy zadaniami znalazły się krótkie wierszyki i opowiadania, które niewątpliwie wzbogacają książkę i są niejako krótką formą „odpoczynku” pomiędzy zadaniami.

Sto czterdzieści cztery strony doskonałej zabawy, nauki i rozwijania umiejętności. Naprawdę warto sięgnąć po tę książkę, aby Wasze dziecko polubiło matematykę i rozwijało swoje zdolności.

KUP KSIĄŻKĘ: TUTAJ

 


Czwartek, Kwiecień 22, 2021, 08:14 | Brak komentarzy »

"My, strażnicy planety. Jak zostać ekobohaterem" autor: Clive Gifford, ilustracje: Jonathan Woodward, wydawnictwo: Jedność, wiek: 9+

Książka w sposób przejrzysty i ciekawy wprowadza dzieciaki w temat ekologii i dbania o środowisko. Zawiera bardzo dużo ciekawych faktów na temat segregacji śmieci, ich przetwarzania, wykorzystywania energii odnawialnej, oszczędzania wody.

W dobie tak dużego zanieczyszczenia środowiska, warto uczuć dzieciaki odpowiedzialności ekologicznej.

Zapraszam do zakupu książki poprzez nasz sklep TUTAJ, lub poprzez stronę wydawcy TU.

O książce opowie Wam Staś.


środa, Kwiecień 21, 2021, 09:28 | 2 Komentarze »

„Jak kózka uczyła się pływać” autor: Nele Moost, wydawnictwo: Lemoniada, wiek: 4+

Kózka pływa, serio? Zapytała pięcioletnia Natalka – przecież kozy nie pływają, tylko biegają po łące.

Ano właśnie moi drodzy, nie ma co zmieniać natury, jak również nie powinno się zakopywać swoich talentów które posiadamy, aby ich nie zmarnować, bo mogą okazać się kluczem do prawdziwie spełnionego życia.

Książka w mądry sposób ukazuje nam dorosłym, byśmy pamiętali zawsze o tym, że dziecko to nie jest produkt marketingowy, który należy wypromować w taki sposób, by za kilkanaście lat zasiadało w fotelu prezesa zarządu zachodniej korporacji.

Bo szczęście moi drodzy nie zależy w żadnym stopniu od posiadanych kwalifikacji, ilości znanych nam języków, dyplomów ukończenia kursów i szkół, tudzież od inteligencji.

Książka warta polecenia!

Gorąco Zapraszam do zakupu książki TUTAJ

I do wysłuchania opinii Natalki 😊


Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie utworów w jakiejkolwiek formie bez zgody autora będzie rodziło skutki prawne na podstawie ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.
ustawa TUTAJ
Copyright ©2021 w opisie, recenzje dzieci, All Rights Reserved.
 
 
Liczba odwiedzin: 191
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem