Zaproś znajomych

środa, Czerwiec 15, 2022, 08:52 | 1 Komentarz »

„Zwierzęta od A do Z”, autor: Jules Howard, wydawca: KROPKA, wiek: 7­+

Ssaki, ptaki, gady, płazy, ryby, bezkręgowce – ponad 300 gatunków zwierząt w jednej publikacji, to nie lada gratka dla każdego młodego odkrywcy przyrody.

Jules Howard Brytyjski ekspert w dziedzinie dzikiej przyrody, zoolog, autor książek i dziennikarz; w sposób prosty i przejrzysty przedstawia charakterystykę każdego gatunku fauny.

Oprócz ciekawostek związanych ze zwierzętami, poznacie ich wielkość, dietę i miejsce występowania.

Bardzo pomocny jest indeks gatunków; alfabetycznie znajdziecie interesujące was istoty.

Ilustracje są dopracowane, kolorowe, wyróżniające cechy szczególne dla konkretnego zwierzęcia. Muszę przyznać, że sam zagłębiłem się w tę książkę i ciężko mi było się od niej oderwać.

Polecamy dla całej rodziny!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Piątek, Czerwiec 10, 2022, 08:24 | 1 Komentarz »

„Kolory”, „Naciśnij mnie”, „Och! Książka pełna dźwięków”, autor: Herve Tullet, wydawca: BABARYBA, wiek: 2+

Dziś przedstawiamy wyjątkową serię, znanego francuskiego ilustratora, który postanowił z czytania książek zrobić znakomitą zabawę. Te interaktywne książki, to przede wszystkim nauka dla maluchów, ale także jak wspomniałem wspaniała uciecha.

Klaskanie, naciskanie na kropki, dmuchanie, potrząsanie książką, pierwsze eksperymenty… ale przede wszystkim radość i uśmiech na twarzy dziecka!

Wizualnie książka jest prosta, ilustracje dostosowane są do mniejszych dzieci, przez co łatwiej jest im skupić się na zadaniach.

Polecamy dla całej rodziny!

O książkach więcej opowie mały recenzent Bartek.

 

Kup książki:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


środa, Czerwiec 8, 2022, 11:53 | Brak komentarzy »

„Wyspa wolności”, autor: Eric Schmitt, wydawca: MEDIA RODZINA, wiek: 6+

Bohaterami książki są dwa niesforne króliczki: Lila i Danek. Niestety nie cechuje je grzeczność i posłuszeństwo rodzicom, robią to, na co mają ochotę, nie rozróżniając czy jest to dobre, czy złe.

Pewnego dnia mądra sowa Minerwa zabiera je na Wyspę Wolności, gdzie panuje anarchia i nie ma żadnych zasad. Wszyscy są też wolni, każdy robi co mu się podoba, nie patrząc na innych.

Tylko czy faktycznie wyjdzie to komuś na dobre?

Książka autora bestsellerowej powieści: „Oskar i pani Róża”, to niesamowita, pouczająca podróż. Czy warto dzieciom stawiać granice? Czy może pozwalać robić im wszystko? I tak naprawdę: po co są zasady?

Mądra opowieść, wspaniałe, kolorowe obrazy, a sam temat tak szeroki, że zapewni Wam ciekawą i miejmy nadzieję owocną dyskusję z pociechami.

Polecamy wszystkim!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 


Wtorek, Czerwiec 7, 2022, 08:26 | 1 Komentarz »

„Nie daj się gnębić. Wielkie problemy małych ludzi”, autor: Magdalena Młodnicka, wydawca: JEDNOŚĆ, wiek: 6+

Bardzo się cieszę, że powstała ta książka. Jest potrzebna i ważna zarówno dla dzieci jak i dorosłych, przypomina, aby być uważnym na potrzeby, i problemy swoich pociech.

Bohaterką książki jest Lena, która po przeprowadzce zaczyna naukę w nowej szkole, a co za tym idzie; nowym środowisku kolegów i koleżanek. Niestety spotyka się z odrzuceniem, ale również z dokuczaniem przez rówieśników.

Pojawia się Wstyd, poczucie winy, niska samoocena…

Każdy problem da się jednak rozwiązać, trzeba tylko poznać na niego „receptę”. mogę śmiało stwierdzić, że ta publikacja jest właśnie swego rodzaju „receptą”, w jaki sposób postępować, gdy inni dokuczają, śmieję się lub wyszydzają.

Książka łączy formę opowiadania z komiksowymi obrazami i dialogami, co zdecydowanie ułatwia dzieciakom czytanie. Jest to znakomita furtka wyjścia do rozmowy i wysłuchania tego co dziecko ma do powiedzenia na ten temat.

Gorąco polecamy wszystkim!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Czwartek, Czerwiec 2, 2022, 08:36 | 1 Komentarz »

„Jak pies z kotem” autor: Paweł Wakuła, wydawca: LITERATURA, wiek: 6+

Książka pod patronatem wopisie.pl – tu dzieci mają głos!

Paweł Wakuła należy do jednych z najbardziej ulubionych przez moje dzieciaki pisarzy literatury dziecięcej. Potrafi napisać zarówno książkę dla nastolatka, jak i dla malucha, a robi to w sposób iście mistrzowski.

Bohaterami opowiadania jest nie kto inny jak Azor oraz Mruczek. Dwa zupełnie różne charaktery, oddalone od siebie jak Neptun od Ziemi, a jednak pozostający sobie bliscy jako serdeczni przyjaciele. Azor, zwierzak czynu; nie lubi nic nie robić i nie zadowala go leżenie na kanapie, typowy pies zadaniowy, ze specjalną umiejętnością majsterkowania.

Kot, spod znaku wolnego ducha, wiecznie zrelaksowanego osobnika, którego nie da się łatwo wyprowadzić z równowagi. Spanie i wylegiwanie się całymi dniami dostarcza mu energii do życia; cechują go umiejętności menadżerskie, w tym najbardziej mówienie innym co mają zrobić.

I tym razem autor nie zawiódł oczekiwań dzieciaków. Książka wypełniona inteligentnym humorem, ciekawymi postaciami – nie tylko tytułowych bohaterów. To opowieść o przyjaźni, o tym, aby nie przejmować się zbytnio rzeczami, na które nie mamy wpływu, aby dążyć do celu i być wiernym tym których szanujemy i kochamy.

Polecamy wszystkim dzieciakom i ich rodzicom, nie zawiedziecie się!

O samej książce więcej opowiedzą dzieciaki – zapraszam do uważnego słuchania 😊

 

 


środa, Czerwiec 1, 2022, 09:10 | Brak komentarzy »

„Kicia Kocia i Nunuś. Kto mieszka w zagrodzie?”, Autor: Anita Głowińska, wydawca: MEDIA RODZINA, wiek: 2+

„Kicia Kocia i Nunuś to cykl książeczek dla dzieci, który w ostatnich latach jest prawdziwym hitem w grupie wiekowej do 3 lat. Książeczki w krótki, zabawny sposób prezentują proste sytuacje z codziennego życia niemowlaków. Dzięki nim dzieci mogą uczyć się otaczającego świata oraz pierwszych słów.”

Tym razem bohaterowie odwiedzą zagrodę i poznają mieszkające tam zwierzęta, między innymi: kaczki, krowy, kury, owce, świnki…

Na każdej stronie znajdują się otwierane okienka, pod którymi ukrywają się przeróżne rzeczy i zwierzęta. Odkrywanie zwierząt i naśladowanie ich odgłosów sprawi dzieciakom niebywałą frajdę.

Polecamy dla najmłodszych dzieci!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Wtorek, Maj 31, 2022, 08:28 | 1 Komentarz »

„Słowo na nowo. Biblia opowiedziana wierszem”, autor: Marcin Brykczyński, ilustracje: Marcin Piwowarski, wydawca: JEDNOŚĆ DLA DZIECI, wiek: od 4 +

Książka dla młodszych dzieciaków, napisana wierszem w przystępny sposób przedstawia najważniejsze wydarzenia i postacie z Biblii.

Jak stwierdziła nasza mała recenzentka, książka nie zanudza dzieci, co sprawia, że chce się po nią sięgać codziennie.

Dopracowane, kolorowe ilustracje przyciągają uwagę i znakomicie dopełniają całości wydania.

O książce więcej opowie Wam Julia, zapraszamy do uważnego słuchania :)

Polecamy!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Poniedziałek, Maj 30, 2022, 09:17 | Brak komentarzy »

„Przyjaciel z przyszłości”, autor: David Baddiel, wydawca: LEMONIADA, wiek: 10+

 Historia Pip, żyjącej w 3020 roku to absolutna fantastyka. Dzięki zmodernizowanym gadżetom, ludzie przestali ze sobą rozmawiać i się spotykać, najlepszym przyjacielem człowieka jest jego klon, a za wszystko odpowiadają komputery.

Ludzie są zamknięci w swoich domach, w powietrzu latają zmutowane zwierzęta, a wszyscy mają wszczepione w mózgi bezprzewodowe chipy, pozwalające kontrolować codzienne życie. Na dodatek ustawa o kontroli narodzin pozwala na posiadanie tylko jednego dziecka, zatem jest ono z góry skazane na samotność…

Pewnego dnia przez przypadek Pip natrafia na portal czasoprzestrzenny i przenosi się w czasie do 2019 roku, gdzie spotyka się z zupełnie inną rzeczywistością niż ta jaką znała dotychczas.

Historia o przyjaźni, pokonywaniu kryzysów, z bardzo mądrym przesłaniem. Dużym plusem jest czytelny druk, wciągająca opowieść i sens jaki ze sobą niesie. Fantastyka dla nieco starszych dzieciaków.

 Polecamy!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Wtorek, Maj 17, 2022, 11:08 | 2 Komentarze »

„Hop! hop! Książkę z bajki!”, autor: Sylvie Misslin, wydawca: KROPKA, wiek: 6+

"Królewny Józefina i Róża mają dość siedzenia bezczynnie i czekania na księcia z bajki. Biorą sprawy w swoje ręce! Dzielnie eksplorują zamki, jaskinie i inne miejsca pełne nietoperzy, smoków, niedźwiedzi i pajęczyn w poszukiwaniu księcia. Gdy zdaje się, że sukces jest już na wyciągnięcie ręki, królewny nieco tracą zapał. Czy uda im się osiągnąć cel? I czy na pewno jest nim znalezienie księcia z bajki?

Konstrukcja książki umożliwia dziecku decydowanie o dalszych przygodach bohaterek dzięki specjalnym zakładkom i ikonkom umieszczonym w tekście. Czytelnicy i czytelniczki aktywnie współtworzą historię, a to jeszcze większa frajda niż zwykle. Każda lektura to inne przygody!"

Polecamy!

 

 


środa, Maj 11, 2022, 09:03 | 3 Komentarze »

„Buziaczki”, autor: Nina Gato, ilustracje: Aleksandra Fabia, wydawca: DWUKROPEK, wiek: 3+

Książka pod patronatem wopisie.pl - tu dzieci mają głos!

Mali przedszkolacy, szczególnie w pierwszych grupach, przypominają wolne elektrony, które chadzają własnymi drogami, mając tysiące pomysłów na minutę. Prędzej czy później przychodzi czas, gdy odkrywają, że można bawić się również wspólnie z innymi rówieśnikami. Często W takich momentach pojawia się zjawisko „presji grupy” lub tak zwanego „oddziaływania rówieśników”, które jest normalnym cyklem rozwojowym dla każdego dziecka.

Warto jednak, aby nasze dzieci widziały, kiedy powiedzieć: „dość” …

Podobnie rzecz ma się z bohaterem książki, małym Buziaczkiem, który zostaje wbrew swojej woli wycałowany przez koleżanki w przedszkolu. Wstyd, zdenerwowanie, zagubienie i upokorzenie stają się pokłosiem tej sytuacji…

U kogo szukać pomocy? Kto najlepiej wtedy zrozumie?

Oczywiście że mama!

Bardzo mądra i potrzebna książka, mam wrażenie, że przede wszystkim dla dorosłych, pokazująca jak rodzic powinien zachować się w danej sytuacji. Dla dzieci z kolei wypływa nauka o tym, jak być asertywnym i umieć odmawiać nawet najlepszym kolegom czy koleżankom.

Na uwagę zasługuje również strona artystyczna publikacji; ilustracje są niczym pastelowe obrazy, całościowo wypełniające karty książki.

Polecamy wszystkim małym czytelnikom oraz ich rodzicom!

 

Zachęcam do zakupu książki:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Wtorek, Maj 10, 2022, 08:37 | 2 Komentarze »

„Sir Borys Krzepki i kapryśna królewna”, Autor: Marc Starbuck, wydawca: DWUKROPEK, wiek: 3+

Książka pod patronatem: wopisie.pl - tu dzieci mają głos!

Bohaterem opowiadania jest rycerz Borys, silny, dzielny, honorowy; jednym słowem: cnota nie człowiek. Ale kto ma miękkie serce musi mieć twardą podstawę kręgosłupa 😉

Pewnego dnia rycerz otrzymuje list, w którym to królewna Ecie Pecie błaga go o pomoc. Nasz rycerz niewiele myśląc dosiada konia dzierżąc przy boku ostrą klingę, by na ratunek białogłowej się udać.

Okazuje się jednak, że strachy dziewczyny są bezpodstawne i nijak mają się do rzeczywistości. Sytuacja ta powtarza się wielokrotnie, a honorowy wojak za każdym razem przybywa z odsieczą, aby odkryć kolejne fanaberie królewny.

Zmęczony tym faktem Borys obmyśla plan…

Historia dla najmłodszych, pisana rymowanym wierszem, to zarazem historia pełna humoru, ale skrywająca cenny skarb w postaci mądrego morału, który traktować należy niezmiernie poważnie. Znakomicie, kolorowo zilustrowana bajka Będzie gratką dla każdego przedszkolaka. Obrazy są duże, pełne emocji, z humorystycznym zacięciem artysty.

Polecamy wszystkim małym czytelnikom!

 

Kup książkę:

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Poniedziałek, Maj 9, 2022, 08:44 | Brak komentarzy »

„Niedokończony eliksir nieśmiertelności”, autor: Katarzyna Majgier, wydawca: LITERATURA, wiek: 10+

Przedstawiamy Wam kolejną książkę z cyklu: „seria z dreszczykiem”. Choć jak mówi Stasio: „nie ma tam czego się bać”.

Opowieść o rodzinie, która przez pokolenia odnajduje w swoim domu tajemniczy eliksir… który zamienia mieszkańców w duchy. Jednocześnie wraz ze zmianą postaci, zmieniają się same charaktery bohaterów, którzy skosztowali specyfiku.

„Kim okażą się postacie rezydujące w domu, między innymi: nastoletnia grafomanka, skłóceni bliźniacy-dżentelmeni czy syn jednego z nich, który uwięziony w postaci dziecka, ma już dosyć swojego losu?”

Bardzo ciekawa, humorystyczna, wciągająca fabuła gwarantuje, że nie oderwiecie się od tej książki godzinami, a nauka płynąca z opowiadania da wam wiele do myślenia.

Polecamy!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Piątek, Kwiecień 29, 2022, 09:05 | 1 Komentarz »

„Niedźwiadek się boi”, autor: Monika Kamińska, Ilustracje: Agnieszka Wajda, wydawca: DWUKROPEK, wiek: 3+

To już kolejna książka z serii przygód o misiu i jeżyku. Tym razem przyjaciele wybierają się na spacer daleko od swojego domu i niestety jest coś czego nie przewidzieli - zbiera się na burze. Jeżyk proponuję bezpieczne schronienie w jaskini, aby przeczekać załamanie pogody… okazuje się jednak, że niedźwiadek panicznie boi się nowego miejsca.

Piękna opowieść o przyjaźni, radzeniu sobie ze strachem, byciu „podporą” dla drugiej osoby. Na uwagę zasługują przepiękne, duże ilustracje, które przyciągają wzrok dzieci i znakomicie dopełniają całości opowiadania.

Polecamy wszystkim przedszkolakom!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Czwartek, Kwiecień 28, 2022, 08:39 | Brak komentarzy »

„Wojna w Kuropatkach”, autor: Katarzyna Ryrych, wydawca: LITERATURA, wiek: 10+

Książka z cyklu „wojny dorosłych – historie dzieci”, porusza trudny i bolesny problem jakim jest emigracja. Codziennie na całym świecie, rodziny zmuszone są do tego, aby pozostawić własny dobytek i uciekać przed prześladowaniami i konfliktami zbrojnymi.

Afganistan, Somalia, Libia, Pakistan, Erytrea, Jemen czy Iran, to tylko niektóre z państw, stosujących terror wobec innowierców (głównie chrześcijan), gdzie prawo stoi ponad ludzkim życiem…

Autorka skupia się na historii, która dzieje się w niewielkiej miejscowości, tuż przy granicy z Białorusią. Choć z pozoru życie wygląda tam normalnie, dorośli robią zakupy, dzieci bawią się w piaskownicy; to jednak trwa tam nieustanna wojna.

Wojna o życie, wojna o przetrwanie, walka o człowieczeństwo.

Lektura przeznaczona jest dla starszych dzieci, myślę, że warto rozmawiać z nimi i podejmować również tak ważne tematy.

Polecamy!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


środa, Kwiecień 27, 2022, 08:56 | 1 Komentarz »

„Jak kangur i dziobak próbowali znaleźć szczęście”, Autor: Joanna Olejarczyk, wydawca: ADAMADA, wiek: 6+

Australijska preria, dwoje przyjaciół, oraz pytanie, które nie daje spać spokojnie… czym jest szczęście i jak je znaleźć?

Autorka zabiera nas w przepiękną, mądrą podróż śladami dzikich zwierząt, aby odkryć wraz z nimi tajemnice, o których nie śniło się nawet filozofom.

Bohaterami książki są dziobak i kangur; i to właśnie wraz z nimi dzieci przeżyją niesamowitą przygodę. Świetnym pomysłem jest sama narracja opowiadania, można bowiem czytając podążać śladami albo dziobaka, albo kangura. Kangur - zwierzę szybkie, dziobak – powolny; tak więc w pierwszym przypadku czytamy jedynie wybrane słowa z kart książki i okładki, natomiast przy drugim zwierzęciu czytamy wszystkie zdania.

Już samo czytanie sprawia niezwykłą frajdę.

Ale nie zapominajmy o samym sensie opowiadania, dzięki któremu możemy tłumaczyć naszym dzieciom, czym tak naprawdę jest szczęście i czy warto za nim gonić…

Dużym plusem wydania są przepiękne, bardzo oryginalne, kolorowe ilustracje, które do złudzenia przypominają aborygeńskie malowidła. Nadaje to książce niepowtarzalnego charakteru, oraz przekonuje że faktycznie historia dzieje się w Australii.

Polecamy wszystkim dzieciakom!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie utworów w jakiejkolwiek formie bez zgody autora będzie rodziło skutki prawne na podstawie ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.
ustawa TUTAJ
Copyright ©2021 wopisie.pl, dzieci mają głos!, All Rights Reserved.
 
 
Liczba odwiedzin: 12898
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem