Piątek, Marzec 12, 2021, 08:20 | Brak komentarzy »

„Puk, puk! Kto tu mieszka?” autor: Cristina Banfi, Cristina Peraboni, ilustracje: Giulia De Amicis, wydawnictwo: Jedność, wiek: 4+

Książka pokazuje dzieciom jak mieszkają zwierzęta, jak wyglądają ich domki, dosłownie od środka…

Kret, mrówki, lisy, pszczoły, oraz wiele innych gatunków zwierząt przedstawionych w tej książce zaciekawią niejednego miłośnika przyrody.

Bardzo dużo ciekawostek, przepiękne ilustracje, zajmujące całe strony; to zdecydowanie plusy tej pozycji. Nasze dzieciaki były naprawdę zachwycone i bardzo zainteresowały się tym, jak żyją zwierzęta, a właściwie jak mieszkają 😊

Polecam bardzo kupno książki dla każdego, kto lubi zwierzaki będzie interesująca -  SKLEP można również kupić u wydawcy TU

Zapraszam do wysłuchania opinii Julki na temat książki:

 

 
 

środa, Marzec 10, 2021, 10:43 | 1 Komentarz »

„Atlas stwory i potwory” autor: Agnieszka Antosiewicz, wydawnictwo: Greg. Wiek 6+

Książka przeznaczona raczej dla chłopców; To oni bowiem głównie bawią się w potwory, rysują szkarady i wymyślają niestworzone postaci.

Bestiariusz rodem z Wiedźmina, gdzie każda postać opisana i sklasyfikowana jest według swoich mocy, zdolności i siły. Dla chłopców to kopalnia wiedzy o stworzeniach bajkowych, filmowych, mitologicznych, czy też wymyślonych przez autorów fantastyki.

Bogate i kolorowe ilustracje dopełniają całości tworząc swoisty album stworów przedziwnych: elfów, wilkołaków, rusałek, Godzilli i wielu, wielu innych

Gratka!

Książka jak najbardziej posłuży jako część fajnej zabawy i rozrywki 😊

Polecamy zakup przez księgarnię Tania Książka TUTAJ

Stasio opowie Wam więcej

 


Poniedziałek, Marzec 8, 2021, 08:39 | 1 Komentarz »

„Kosmiczne przygody Bruma i Gruma”  autor: Paweł Wakuła, wydawnictwo: Literatura. Wiek 8+

Dwaj kosmiczni przyjaciele postanawiają opuścić na jakiś czas swoją planetę i wyruszają z misją odkrywania wszechświata. Co z tego wyniknie?

Poznają wiele ciekawych, interesujących postaci które żyły obok nich, mają całą masę fajnych i pełnych humoru przygód. Książka z mądrym przesłaniem, trochę inspirowana „Małym Księciem”; co nie przeszkadza, a wręcz zachęca do przeczytania. Fantastyka dla najmłodszych - Polecamy!

Ale co ja tam wiem…

Stasio przeczytał książkę i chętnie Wam o niej opowie 😊

Zachęcam do zakupu przez sklep --------> TUTAJ <--------------

 


Piątek, Marzec 5, 2021, 09:22 | 1 Komentarz »

„Konie. Mój pierwszy podręcznik” autor: Gabriella Mitrov, wydawnictwo: Jedność. Wiek 6+

Wspaniała książka dla dzieci, które pragną poznać te niesamowite zwierzęta. Przepiękne zdjęcia, bardzo dużo przydatnych informacji i konkretnych porad, o tym jak dbać o konia, jak postępować ze zwierzętami, jak karmić, jak się bawić.

A wszystko to napisane bardzo przystępnym językiem, oparte na faktach i wielu ciekawostkach!

Gratka dla tych który zaczynają swoją przygodę z końmi lub po prostu chcą je bliżej poznać.

 Zachęcam do zakupu książki przez sklep: TUTAJ lub u wydawcy TU

i zaprszam do wysłuchania opinii Julki :)

 


środa, Marzec 3, 2021, 09:56 | 1 Komentarz »

„Przygody jeża Szymona. Wiosna – lato” autor: Urszula Sieńkowska-Cioch, ilustracje: Elżbieta Śmietanka, wydawnictwo: Literatura. Wiek 3+

Przepiękna opowieść o jeżu imieniem Szymon, który poznaje wiosnę oraz lato. Spotyka wraz z mamą na swej drodze wiele zwierząt, spaceruje pomiędzy kolorowymi kwiatami na łące i dowiaduje się wielu ciekawych rzeczy.

Książeczka dla najmłodszych, bardzo kolorowa i świetnie napisana spodobała nam się bardzo.

Polecamy! do kupinia tutaj

Zapraszam do wysłuchania opinii Natalki


Poniedziałek, Marzec 1, 2021, 09:57 | 2 Komentarze »

„Maniutka ratuje świat” autor: Joanna Krzyżanek, ilustracje: Zenon Wiewiurka, wydawnictwo: Dwukropek.

Książka opowiada o dziewczynce - Maniutce. Z pewnością nie brakuje opinii, że jest to książka o ekologii. I owszem perypetie dziewczynki zmierzają do tego, by uświadamiać swoich bliskich o ochronie przyrody, o tym dlaczego warto o nią dbać.

Dla nas jednak ta książka ma również inny aspekt, którego nie można pominąć.

Maniutka, to dziewczynka, która za wszelkie swoje niepowodzenia obwinia innych ludzi... nie ukrywam że dzieci podczas czytania tej książki jasno wyraziły swoje zdanie, że nigdy nie chciały by mieć takiej koleżanki.

W  życiu dziewczynki zachodzi jednak zmiana, gdy uświadamia sobie, że pouczając innych, zapomniała o tym że sama źle robi – i to jest punkt zwrotny, który zmienia obraz głównej bohaterki.

Zachęcamy do przeczytania!  I do wysłuchania Julki i Stasia 😊

Zapraszam do zakupu książki TUTAJ

 


Piątek, Luty 26, 2021, 15:12 | 4 Komentarze »

„Żarłoczny koziołek” autor: Alan Mills, ilustracje: Abner Graboff;

„Na okrągło” autor: Blossom Budney, ilustracje: Vladimir Bobri, wydawnictwo: KROPKA. Wiek 3+

Dwie książki o podobnym charakterze. Wierszykiem pisane, pełne humoru i zdecydowanie nadające się jako pierwsze czytanki dla najmłodszych.

W pierwszej książeczce poznajemy żarłocznego koziołka, który potrafi wszystko zjeść i nadal czuć nienasycenie, co z tego wyniknie? Przeczytajcie sami!

Druga książeczka przybliża dzieciakom kształty, a konkretnie wszystko co jest okrągłe...

Nie wiem co napisać więcej;

Posłuchajcie może Natalki, ona lepiej się na tym zna 😊


Czwartek, Luty 25, 2021, 09:54 | 2 Komentarze »

„Kilka niedużych historii” autor: Katarzyna Wasilkowska, ilustracje: Joanna Rusinek, wydawnictwo: Adamada. Wiek 5+

Książka zawiera osiem przepięknych historii, a każda z nich opowiada o innym dziecku i różnych jego perypetiach w codziennym życiu.

Są tu zarówno opowieści bardzo śmieszne, które wywołają na twarzach dzieci szczere uśmiechy, jak również poruszające poważne tematy, nad którymi warto się zastanowić. I to jest właśnie według mnie najcenniejsze w tej pozycji… nie można przejść bowiem obojętnie wobec spisanych przez autorkę historii i jednym tchem zamknąć rozdział.

Dzieciaki podczas czytania dopytywały się o określone sytuacje, zachowania i starały się same znajdować rozwiązania poruszanych w książce problemów.

Tak właśnie powinna wyglądać książka dla dzieci, którą czyta się wraz z rodzicami; pozostawia pytania, ale nie daje gotowych odpowiedzi. Dla nas była naprawdę ciekawą i pouczającą przygodą.

Polecamy bardzo! Do kupienia przez sklep Tania Książka TUTAJ, lub innych księgarniach internetowych TUTAJ.

Ale moje słowa są zbędne, tak więc oddaję głos najmłodszym 😊

 


środa, Luty 24, 2021, 09:35 | 2 Komentarze »

„Presja rówieśników. Poradnik, jak żyć w zgodzie ze sobą” autor: Jim Auer, ilustracje: R. W. Alley, wydawnictwo: PROMIC. Wiek 7+

Książka porusza ważny i mam wrażenie, mało omawiany temat presji rówieśników, która istnieje przecież od zawsze. A z którą nie zawsze potrafimy sobie poradzić.

Autor skupia się na tym, by wytłumaczyć dzieciom w prosty sposób, czym właściwie jest ta jest presja rówieśnicza, jak się objawia, i w jaki sposób można jej unikać.

To nie jest kolejny poradnik psychologiczny dla dziecka, to jest raczej książka, która ma być pomocą i świeżym spojrzeniem na zależności jakie panują w grupie rówieśniczej.

Wartościowa pozycja! Polecam kupić TUTAJ

Zapraszam do wysłuchania opinii Stasia:


Poniedziałek, Luty 22, 2021, 09:55 | 2 Komentarze »

„Wielcy muzycy” autor: Robert Janowski, Ilustracje: Maciej Szymanowicz, wydawnictwo: Dwukropek, wiek 9+

"Muzyka jest matematyką tajemną,której elementy sięgają nieskończoności" (autor nieznany)

Książka ta zaskoczyła nas i to bardzo pozytywnie. Po pierwsze jest świetnie napisana, pod kątem dzieci - aby przybliżyć im sylwetki „wielkich” świata muzyki, po drugie ilustracje, które przyciągają uwagę i ukazują najważniejsze walory danego wykonawcy, po trzecie wydanie – piękne, albumowe, przejrzyste.

Jako osoba uwielbiająca muzykę muszę przyznać, że odnalazłem w tej książce wiele „smaczków” i ciekawostek o których pojęcia nie miałem… Autor znakomicie opisuje różne postacie i style muzyczne w sposób łatwy, przystępny i ciekawy.

A dzieci? Zachwycone, mogąc w trakcie czytania książki słuchać utworów wykonawców i poznawać niesamowitych twórców.

Książka jak najbardziej godna polecenia!

Zachęcam serdecznie do zakupu w sklepie Tania Książka TUTAJ lub poprzez inne księgarnie internetowe: TU

Tymczasem proszę wysłuchać młodego czytelnika i jego opinii :)


środa, Luty 17, 2021, 09:40 | 2 Komentarze »

„Szkoła jest super. Jak sobie radzić w codziennych sytuacjach” Autor: Michaelene Mundy, ilustracje: R. W. Alley, wydawnictwo: PROMIC. Wiek: 6

Tym razem trafiła do nas bardzo ciekawa książka w formie mini poradnika dla dzieciaków zaczynających swoją przygodę ze szkołą.

Znajdziecie tu bardzo wiele sytuacji jakie mogą Was zastać w szkolnej rzeczywistości, na przykład: jak radzić sobie z pracą domową zadawaną przez nauczycieli, w jaki sposób rozwiązywać szkolne problemy, jak zjednywać sobie kolegów/koleżanki, oraz wiele innych pomocnych rad.

Myślę, że książkę powinny przeczytać dzieci, które wybierają się do szkoły; z pewnością pomoże ona przezwyciężyć wiele trudności, jakie czekają na pierwszoklasistów. Okazać się może pomocna również dla rodziców – aby wiedzieć na co zwrócić uwagę i dać cenne wskazówki dotyczące życia codziennego w szkole.

Zachęcam do kupna książki poprzez stronę Tania Książka TUTAJ, u wydawcy TUTAJ, lub poprzez inne księgarnie internetowe TU 😊

Polecamy bardzo! I zapraszam do wysłuchania Julki:


Poniedziałek, Luty 15, 2021, 10:51 | 2 Komentarze »

„W Robaczkowie. Wielki pożar łąki” Autor: Katarzyna Biegańska, ilustracje: Monika Suska wydawnictwo: Dwukropek. Wiek 5+

Książka jest przede wszystkim przepięknie wydana, w dużym, przejrzystym formacie. Pierwsze wrażenie jest naprawdę bardzo pozytywne, widać że ilustrator włożył wiele pracy w przygotowanie oprawy graficznej, która będzie idealna dla dzieci - przyciąga uwagę.

Druga kwestia to sama opowieść. Bardzo pouczające i mądre przesłanie jakie wynika z puenty książki, daje wiele możliwości do rozmowy z dziećmi na temat odrzucenia, lęku przed nieznanym, czy też samej akceptacji czyjejś odmienności.

Do kupienia w sklepie Tania Książka – TUTAJ, lub w innych dobrych księgarniach internetowych – TU

Serdecznie Wam polecamy drogie dzieciaki!

A w szczególności poleca Natalka 😊 posłuchajcie sami...


Piątek, Luty 12, 2021, 08:51 | 1 Komentarz »

"Gramy w zielone. Ekoteatrałki szkolne, domowe i plenerowe" Autor: Kalina Jerzykowska, wydawnictwo: Literatura. Wiek: 7+

Jest to książka, zawierająca scenariusze teatralne dla najmłodszych. Zachęca do wspólnej zabawy poprzez odgrywanie ról.

Znajduje się tu kilka scenariuszy, które mogą posłużyć w przygotowaniu ciekawego dziecięcego teatrzyku i z pewnością będą fajnym wyzwaniem dla całej rodziny 😊

Dowcipne i ciekawie zaaranżowane występy dla młodszych i nieco starszych dzieciaków. Jak to bywa w teatrze, są tu zarówno scenariusze ciekawe i pouczające, jak i mniej wciągające.

Jak w profesjonalnej sztuce, jest tu podział na role, chór, opis tła i dekoracji oraz proponowane piosenki. Z pewnością książka dla kreatywnych dzieci, ale i rodziców, którzy mogą pomagać swoim pociechom w spektaklach i tworzyć niesamowite role. 

Zapraszam do zakupu w sklepie Tania książka, TUTAJ, lub innych księgarniach TUTAJ

Posłuchajcie dzieciaków:


środa, Luty 10, 2021, 09:07 | 1 Komentarz »

„Rozśpiewane emocje, czyli piosenki o uczuciach” autor: Susanna Isern, ilustracje: Monica Carretero, wydawnictwo: Dwukropek. Wiek 4+

Powstało bardzo wiele książek tłumaczących dzieciom co znaczą uczucia, jaki mają sens poszczególne zachowania i jak należy je rozumieć. Jest ich tak wiele na rynku, że rodzicom ciężko wybrać jakąś jedną, bądź dwie wartościowe i ciekawe propozycje.

Ta pozycja nie jest jednak kolejnym „poradnikiem” w dosłownym tego słowa znaczeniu – choć na pewno takie walory posiada. Jest to przede wszystkim książka, w którą można się bawić, którą można śpiewać…

Tak właśnie! Nie znam żadnego przedszkolaka, który wracając do domu nie nuci sobie pod nosem pioseneczki poznanej właśnie na rytmice 😊 Dzieci lubią śpiewać – bo jest to dla nich naturalne.

Książka tłumaczy poprzez zabawę (śpiewanie – najlepiej wspólnie z rodzicami) czym są emocje, uczucia, jaki mają sens i jak należy je interpretować.

Bardzo oryginalna, ciekawa propozycja dla Wszystkich dzieci, jak również dla rodziców. Bawiliśmy się świetnie!

POLECAMY

Zachęcam rodziców do zakupu książki poprzez sklep Tania Książka TUTAJ, lub przez inne księgarnie internetowe TUTAJ

A tymczasem posłuchajcie opinii naszego przedszkolaka 😊


Poniedziałek, Luty 8, 2021, 09:16 | 2 Komentarze »

„Wielka historia małych miast województwa łódzkiego”  praca zbiorowa, wydawnictwo Literatura. Wiek 7+

Wypełnione historią karty książki, opowiadają o miastach z rejonu województwa łódzkiego. Przenoszą nas w momenty przełomowe dla historii Polski; takie jak np: „Potop szwedzki”, „hołd Krzyżacki” i wiele, wiele innych.

Każde miasto, to osobna opowieść, każde miasto to tajemnica, którą pragnie się odkryć podążając za autorami… 

Dzięki tej książce możemy poniekąd przenieść się w świat tamtejszych zdarzeń, być ich uczestnikami i poznawać wydarzenia tak ważne dla naszej ojczyzny.

Dla nas ta pozycja okazała się nie lada gratką. Autorzy przekazali nam wiele wiadomości z zakresu historii małych, niepozornych miast i miasteczek, które przecież nie raz mijaliśmy na mapie naszych wędrówek, nie zwracając na nie uwagi - a które teraz z pewnością odwiedzimy.

Polecamy bardzo zakup książki przez księgarnię TUTAJ, lub w innych internetowych sklepach: TUTAJ

Zapraszam do wysłuchania Stasia :)


Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie utworów w jakiejkolwiek formie bez zgody autora będzie rodziło skutki prawne na podstawie ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.
ustawa TUTAJ
Copyright ©2021 w opisie, recenzje dzieci, All Rights Reserved.
 
 
Liczba odwiedzin: 1697
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem