Zaproś znajomych

Piątek, Październik 1, 2021, 10:22 | 3 Komentarze »

„Na grzyby” autorka: Magdalena Słoniowska, ilustracje: Elżbieta Kowalska, wydawca: Słonie, wiek: 6+

Na temat grzybów powstało już wiele książek mniejszych bądź większych; niby temat wyczerpany, a jednak nie do końca, czego dowodem są właśnie spisane na kartach książeczki wiersze dla najmłodszych.

Już sam pomysł przedstawienia „darów lasu” w formie wierszowanej jest znakomitym pomysłem, który zachęca dzieciaki po sięgnięcie po tę właśnie pozycję. Nie jest to encyklopedia, ale książka skierowana do najmłodszych i tymże zrozumiałym językiem napisana.

Kolorowe ilustracje wypełniające całe strony cieszą oko i wkomponowują się znakomicie swoimi barwami w jesienny czas grzybobrania.

Książka kapitalna, pisana wierszem i zawierająca jednocześnie bardzo wiele ciekawych i przydatnych informacji zarówno o wyglądzie jak i warunkach występowania danego grzybka.

Ale o tym opowiedzą Wam nasze młode czytelniczki 😊 ZAPRASZAM DO WYSŁUCHANIA.

Zachęcamy do zakupu książki:

 


środa, Wrzesień 29, 2021, 09:03 | 1 Komentarz »

„Owady od a do z” autor: Jules Howard, wydawca: Kropka, wiek: 10+

Kolejna książka z cyklu ilustrowanego atlasu, encyklopedii. Były dinozaury, a teraz pora na owady!

Ile to razy dzieciaki klęcząc na podwórku oglądają z entuzjazmem pełzającą dżdżownicę, zachwycają się zwinnymi mrówkami czy też starają się złapać w dłonie szybkiego motyla…

Świat jest do poznawania i nie ma sobie równych, a jeśli chodzi o dziecięcą ciekawość ta książka spełnia wszelkie pokładane w niej nadzieje, nie tylko ucząc, ale również odkrywając niesamowity mikrokosmos małych stworzeń jakimi właśnie są owady.

Często pomijane i niedostrzegane tworzą wspaniały świat, który tylko czeka na odkrycie na kartach tej właśnie książki.

Polecamy dla wszystkich ciekawskich, głodnych wiedzy i poznania!

Kup książkę:

 


Poniedziałek, Wrzesień 27, 2021, 08:32 | 1 Komentarz »

„Jezus Mesjasz. Najwspanialsza historia wszech czasów” autor: Willem de Vink, wydawca: Promic, wiek: 9+

Komiks wydany w ponad 170 językach stał się światowym bestsellerem czytanym dzieciakom na każdym kontynencie i w każdej kulturze od dalekiego wschodu po Amerykę Łacińską.

Skąd ten fenomen? Biblia jest najpoczytniejszą księgą wszechczasów, żadna inna książka nie była czytana częściej niż Pismo Święte i podejrzewam, że żadna z wydanych pozycji nie potrafi mieć aż tak dużego wpływu na człowieka jak właśnie ta.

Oparty na Biblijnych wydarzeniach komiks przedstawia historie z życia Jezusa Chrystusa od momentu jego chrztu w Jordanie, poprzez szereg cudów, aby na końcu przedstawić czytelnikom jego śmierć i zmartwychwstanie. W zasadzie można powiedzieć, że jest to Nowy Testament w pigułce.

Polecamy ten komiks dla każdego!

Zachęcam do zakupu poprzez:

Tania Książka

Wydawca

 


Poniedziałek, Wrzesień 20, 2021, 08:47 | Brak komentarzy »

„Adaś i słoń” autor: Ludwik Janion, czyta: Artur Barciś, wydawca: BIS, wiek: 5+­­­­

Tym razem o książce w formie audiobooka; wspaniała, urocza, pełna wdzięku i prostoty bajka dla dzieci o przyjaźni, która czasami bywa niezrozumiała.

Chłopczyk Adaś zaprzyjaźnia się ze słoniem, ale nie takim zwyczajnym z zoo, lecz pluszową przytulanką, która na dodatek potrafi mówić ludzkim językiem i mieć bardzo ciekawe przemyślenia na temat otaczającego świata. Dwadzieścia krótkich historii, które poprawią Wam humor i staną się źródłem uśmiechu, ale także zastanowienia nad tym co tak naprawdę jest istotne…

Na uwagę zasługuje bardzo ciekawa i „żywa” narracja, którą stworzył Artur Barciś. Znakomicie moim zdaniem wpisuje się w opowieści i potrafi kapitalnie przedstawić przezabawne perypetie oraz relacje chłopca z maskotką. A wiadomo, że w audiobookach dobry narrator to więcej niż połowa sukcesu.

Tym samym szczerze zachęcamy wszystkich do zapoznania się z tymi właśnie historiami, które daję słowo poprawią Waszym najmłodszym pociechom humor i pozwolą zapomnieć o szarej, mokrej aurze za oknami.

Kup:

 


Czwartek, Wrzesień 16, 2021, 08:40 | 2 Komentarze »

„O Królewnie Żabce i tajemniczym pierścieniu” autorka: Joanna Papuzińska, ilustracje: Ola Krzanowska, wydawca: Literatura, wiek: 3+

Patron medialny: wopisie.pl – tu dzieci mają głos! 

Autorka zaczerpnęła historię ze starej baśni o Królewnie Żabce, aby odświeżyć, odkurzyć i przypomnieć ją najmłodszym czytelnikom. Pomiędzy wspaniałymi, kolorowymi ilustracjami kryje się niesamowita opowieść o tym, że warto podążać za swoimi marzeniami i nie bać się kroczyć w nieznane.

Gdy tytułowy bohater rusza w świat z pierścieniem, aby odszukać małą żabkę, nie zdaje sobie sprawy, że ta przygoda odmieni całkowicie jego życie.

Stare baśnie cechują się właśnie tym, że mają w sobie niesamowity urok i prostotę (nie mylić z prostactwem!), a co za tym idzie są znane i doceniane przez wiele pokoleń od czasów naszych babć po dziś dzień.

Dzięki takim książkom jak właśnie ta, stare opowiadania nabierają nowego życia, barwy i kształtu, aby bawić i uczyć najmłodszych zachowując przy tym niezatarte prawdy.

Z całego serca polecamy tę książkę zarówno dla tych którzy zaczynają swoją przygodę z baśniami jak i tych nieco starszych, którzy już może zapomnieli jak cudowne one potrafią być.

Kup książkę:

Zapraszam do wysłuchania Natalki, która na temat książki ma ciekawe przemyślenia.

 


środa, Wrzesień 15, 2021, 08:53 | 2 Komentarze »

Gra planszowa „Terra, jak dobrze znasz świat?” wydawca: Egmont, wiek: 10+

To przede wszystkim gra dla ciekawych świata dzieciaków, które chcą poznawać, odkrywać i dowiadywać się wielu nowych rzeczy.

Nie ma tu głupich pytań ani zmyślonych odpowiedzi, wszystko bowiem opiera się na faktach i ma swoje uzasadnienie w nauce czy historii.

Określisz? Obliczysz? Zrozumiesz świat? Jesteś w stanie tego dokonać!

To nie jest prosta gra, która daje relaks na dwie godzinki, tu trzeba myśleć na serio, przez cały czas trwania rozgrywki i mieć przede wszystkim wiedzę z wielu dziedzin życia; zarówno społecznego, historycznego, jak i geograficznego, a sama tura trwać może wiele czasu (co jest uzależnione od liczby graczy oraz ich wiedzy).

Na uwagę zasługuje fakt, że jest bardzo dużo pytań, co powoduje ich niepowtarzalność i zarazem daje dużo możliwości rozgrywki. Poziomy pytań zarówno łatwe jak i trudne nie dadzą Wam szansy na nudę i zapewniam drodzy rodzice, że również Was niektóre z nich zaskoczą lub postawią przed trudnymi wyborami.

Jest to światna alternatywa dla TV lub komputera w sam raz na zbliżające się długie jesienne wieczory, zabawa dla całej rodziny.

Bardzo polecamy! Ta gra bez wątpienia to jest rewelacja.

Kup grę poprzez:

 


Wtorek, Wrzesień 14, 2021, 09:58 | Brak komentarzy »

„Pozytywka. 2. Sekret Cypriana” Gije, Carbone, wydawca: Egmont, wiek: 7+

 Komiksowy świat przygodowo – fantastycznej opowieści umiejscowiony w alternatywnym, niebezpiecznym świecie Pandorii, do którego trafia mała dziewczynka Nola.

Historia trochę podobna do znanej wszystkim "Narnii", pomysł zatem mało oryginalny, ale wykonanie komiksu, ilustracje oraz uniwersum jak najbardziej na plus.

Dzieciakom się podoba i to najważniejsze :)

Kup komiks:

Tania Książka

Spis księgarnie internetowe ( kup taniej )

Wydawca

Zapraszam do słuchania :)

 


Wtorek, Wrzesień 14, 2021, 09:29 | 2 Komentarze »

„Śledztwa Enoli Holmes. 5. Tajemnica zaginionej wiadomości” Serena Blasco, wydawca: Egmont, wiek: 10+

Jak świat długi i szeroki od zawsze pociągały mnie sprawy kryminalne jednego z najbardziej elokwentnych, a zarazem tajemniczych detektywów wszech czasów. Mowa oczywiście o Sherlocku Holmesie.

Tym razem to dzieci w świat komiksu zaprasza nie kto inny, jak siostra znanego kryminalistyka, aby zachęcić nie tylko do czytania i oglądania, lecz przede wszystkim do wspólnego poszukiwania odpowiedzi na trudne pytania i rozwiązywania tajemniczych łamigłówek.

Polecamy!

Kup komiks:

Tania Książka

Spis księgarni internetowych

Wydawca

Zapraszam do wysłuchania opinii czytelnika.

 


Poniedziałek, Wrzesień 13, 2021, 09:56 | 2 Komentarze »

"Kształty już znam!" ilustracje: Marie Uerbankova, wydawca: Adamada, wiek: 0-3.

Książeczka dla maluszków z którą można fantastycznie się bawić, a jednocześnie uczyć. Wyciągane ilustracje, kolorowe obrazki, które dają wiele radości z odgadywania kształtów.

U nas książka "przeczytana" już dobrze ponad kilkadziesiąt razy i cały czas w ruchu... 

Kup książkę:

- Tania książka

- Księgarnie internetowe ( kup taniej )

O kształtach opowie Wam Bartuś - zapraszam do uważnego słuchania!

 


środa, Wrzesień 8, 2021, 09:14 | Brak komentarzy »

„Kiedy tata Oli był mały” autor: Thomas Brunstrøm, wydawca: Dwukropek, wiek 5+

Kolejna odsłona zabawnych opowiadań o zwariowanej rodzinie i ich perypetiach. Tym razem tata postanawia za wszelką cenę poprawić humor swojej córeczce, a powstają z tego niestworzone i przezabawne historie 😊

Ola postanawia sprawdzić czy tata oby na pewno miał aż tak kiepskie dzieciństwo jak wspomina…

Autor jak zawsze z humorem, dozą fantazji i lekkim piórem snuje nietuzinkowe opowiadania w sam raz dla młodszych czytelników – polecamy!

Zachęcam do zakupu książki :

Tania Książka,

Księgarnie internetowe – spis,

Wydawca.

Zapraszam do słuchania! 😊

 


Wtorek, Wrzesień 7, 2021, 08:42 | Brak komentarzy »

„Szaty dla króla” autor: Peter Bently, ilustracje: Claire Powell, wydawca: Dwukropek, wiek: 4+

Adaptacja znanej baśni Hansa Christiana Andersena w nowoczesnej i ciekawej formie. Opowiadanie napisane wierszykiem z przepięknymi, fantastycznymi obrazami, pełnymi ekspresji i koloru.

Czym jest próżność?

Czy warto dbać tylko o rzeczy materialne?

Książka może okazać się znakomitym wstępem do rozmowy z młodszymi dzieciakami na bardzo ważne tematy – polecamy!

Polecam zakup poprzez sklep:

Tania Książka,

oferty księgarni internetowych dostępne TUTAJ,

oraz wydawca Tu.

Tymczasem o książce opowie Wam więcej Nati - zapraszamy do słuchania.

 


środa, Wrzesień 1, 2021, 13:27 | 1 Komentarz »

„Niedźwiadek chce pomagać” autorka: Monika Kamińska, ilustracje: Agnieszka Wajda, wydawnictwo: Dwukropek, wiek: 4+.

Kolejna część przygód misia i jeżyka w nowej, ciekawej i jakże kolorowej odsłonie! Opowiadanko o dzielnych zwierzakach, okraszone przepięknymi ilustracjami, które proszą się tylko o to, aby dzieciaki złapały je w swoje małe zwinne rączki.

Przyjaźń to piękna sprawa, szczególnie jak ma się pod ręka wspaniałego kompana, z którym można dzielić zarówno te fajne jak i trudniejsze dni.

Każdy potrzebuje mieć przyjaciela, najlepiej o tym przekonał się sam jeżyk... Dobrego czytania!

 

Kup książkę: Tania Książka. Księgarnie Internetowe. Wydawca.

Zachęcam do wysłuchania opinii Natalki na temat książki, przyjaźni...

 


Poniedziałek, Sierpień 30, 2021, 09:29 | Brak komentarzy »

„Wielka podróż małego Mila” autor: Norton Juster, wydawca: Kropka, wiek: 10+

Milo bez przerwy się nudzi, nic go nie interesuje i wszystko wydaje mu się stratą czasu, jest stetryczałym i skupionym na sobie dzieckiem.

Wszystko zmienia się gdy wyrusza w niesamowitą przygodę do miejsc baśniowych i fantastycznych, gdy poznaje coraz to bardziej wymyślne postaci, i odkrywa moc przyjaźni oraz bezinteresownej pomocy.

Milo uświadamia sobie, że życie wcale nie jest nudne i szkoda tracić czas na zamykanie się przed tym co ma nam do zaoferowania.

Fantastyka, przygoda, przyjaźń.

Zachęcamy do czytania!

Kup książkę: Tania książka, Wydawca.

Tymczasem zachęcam do wysłuchania Stasia na temat...

 


Piątek, Sierpień 27, 2021, 11:38 | 2 Komentarze »

„Kosmos i jego tajemnice” autor: Sheddad Kaid-Salah Ferron, wydawnictwo Adamada, wiek: 10+

Wszechświat, niezbadana i nadal pozostająca w sferze tajemnic rzeczywistość, której odkrycie wydaje się być po dziś zupełnie nierealne.

Einstein pisał tak o kosmosie: „…jestem świadomy, że umysł ludzki jest zbyt ograniczony, by głębiej wniknąć w harmonię Wszechświata, którą nazywamy „prawami natury”.

A jednak coś na temat wszechświata wiemy… niewiele, a jednak. Wystarczy to, aby zaszczepić w młodych, ciekawych świata czytelnikach zainteresowanie tym jakże nurtującym tematem i zaprosić dzieci do wejścia w świat nauki, obserwacji, astronomii (nie mylić z astrologią!).

Kolejna znakomita książka tego autora, przybliżająca najmłodszym tajemnice nauki, trudne i ważne sprawy dotyczące fizyki, grawitacji, ciemnej materii i czarnych dziur.

To nie jest podręcznik, ale z pewnością pełni ważną i ciekawą rolę edukacyjną dla wchodzącego w arkana wiedzy dziecka, ukazując skomplikowane reguły naukowego świata w sposób bardzo przejrzysty i czytelny. Sam jako dorosła osoba znalazłem w książce wiele „smaczków” i ciekawostek o których nie miałem większego pojęcia, a które okazały się jasne po lekturze tej właśnie pozycji.

Zdecydowanie polecamy każdemu z dzieci, które zastanawia się co jest ponad głowami, gdy widząc tysiące gwiazd na niebie marzy o kosmicznych podróżach.

KUP książkę: Tania Książka. Księgarnie Internetowe. Wydawca.

Zachęcam do wysłuchania Stasia.

 


Czwartek, Sierpień 19, 2021, 08:53 | Brak komentarzy »

„Czekanie jest takie trudne!”, „Czy umiem się dzielić?” autor: Mo Willems, wydawca: Babaryba, wiek: 3+

Kolejne perypetie przesympatycznej dwójki przyjaciół; świnki Malinki i słonia Leona, rozbawią Wasze pociechy i mam nadzieję że również zachęcą do ciekawej dyskusji na poważne tematy.

Czy warto jest czekać i po co w ogóle czekamy? Czy dzielenie się z innymi to ważna sprawa? Świnka i słoń kapitalnie przemawiają do najmłodszych poprzez śmieszne ilustracje oraz zabawne dialogi.

Jeśli jeszcze nie znacie Malinki i Leona, zapewniam Was, że dzieciaki pokochają tych bohaterów.

Kup książkę: Tania książka, internetowe księgarnie, wydawca.

Zapraszam do wysłuchania wywiadu z Natalką :)

 


Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie utworów w jakiejkolwiek formie bez zgody autora będzie rodziło skutki prawne na podstawie ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.
ustawa TUTAJ
Copyright ©2021 wopisie.pl, dzieci mają głos!, All Rights Reserved.
 
 
Liczba odwiedzin: 1514
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem