Zaproś znajomych

Wtorek, Marzec 29, 2022, 09:34 | Brak komentarzy »

„Teraz tu jest nasz dom”, autorka: Barbara Gawryluk, wydawca: Literatura, wiek: 6+

„Kiedy w Doniecku robi się coraz niebezpieczniej i na ulice wyjeżdżają pierwsze czołgi, rodzina Baranowskich decyduje się na organizowaną przez polskie władze ewakuację...”

Książka oparta na prawdziwych wydarzeniach z 2016 roku, gdy wojska radzieckie (rosyjskie) zajmowały terytorium Ukrainy. Wszystko widziane oczami małego chłopca, który nie rozumie, dlaczego musi nagle wyjechać ze swojego domu, kraju, zostawić dziadków, kolegów, swoje zabawki…

Okazuje się, że problemem dla dzieci jest nie tylko wojna, ale również kwestia asymilacji w nowym środowisku; szkole. Konflikt zbrojny widziany oczami najmłodszych, to bardzo wzruszająca opowieść o tym jak odnaleźć swój dom…, bo jak śpiewała niegdyś liderka zespołu HEY: „dom to nie miejsce, lecz stan”.

Polecamy tę książkę, dla całej rodziny!

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Poniedziałek, Marzec 28, 2022, 08:20 | 1 Komentarz »

„Tajemnice zatoki delfinów” autorka: Magdalena Podbylska, ilustracje: Katarzyna Bajerowicz, wydawca: BIS, wiek: 6+

Bohaterką książki jest mała dziewczynka, która wraz z ciocią Ellie i kuzynką Jo spędza wspólnie lato w Zatoce Delfinów. Dzieciaki spotykają na swojej drodze wiele zagadek i niewyjaśnionych sytuacji, którymi postanawiają się zająć, tym samym pomagając mieszkańcom miasteczka.

Mały czytelnik wraz z bohaterkami może dociekać rozwiązania kolejnej sprawy, zastanawiać się nad rozwiązaniem zagadek i uczestniczyć w historii. Nieraz można się przy czytaniu pośmiać i czegoś dowiedzieć.

Plusem wydania jest duży, czytelny druk oraz krótkie rozdziały, dzięki czemu maluchy nie stracą zainteresowania treścią. Opowiadania bawią i sprawiają, że dziecko może zacząć zadawać pytania, co jest świetnym wstępem do rozpoczęcia rozmowy.

Polecamy!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Czwartek, Marzec 24, 2022, 07:39 | 1 Komentarz »

„Gdzie jest Pulpo?”, autorka: Barbara Gawryluk, wydawca: DWUKROPEK, wiek: 3+

Patron medialny: wopisie.pl – tu dzieci mają głos! 

Niewielka kamienica w miasteczku należy zdecydowanie do psiarzy; mieszkają tu: Pulpo, Bezik, Pynia i Fibi - czyli banda czworonogów. Pewnego dnia znika bez śladu Pulpo, pupil pani Adeli…

Mieszkańcy domu organizują się, aby znaleźć zgubę. Dzieci, starsi, inne pieski, każdy przyłącza się do poszukiwań.

Opowieść o pomocy, sąsiedzkiej życzliwości, przepięknie zilustrowana przez Joannę Rusinek. Jest to znakomita opowieść dla najmłodszych, o tym, aby nie poddawać się pomimo przeciwności, być wytrwałym i dążyć do celu.

Książka nie tylko dla miłośników czworonogów 😊

Polecamy wszystkim przedszkolakom!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Wtorek, Marzec 22, 2022, 12:15 | 2 Komentarze »

„O pszczole, która myślała, że to źle być pszczołą”, autorka: Paulina Płatkowska, wydawca: LITERATURA, wiek: 3+

Patronat medialny: wopisie.pl – tu dzieci mają głos!

Pszczółka Stefcia to bardzo pracowity owad, codziennie wylatuje kilkanaście razy z gniazda, aby zbierać kwiatowy pyłek. Z czasem jednak pojawiają się w jej głowie wątpliwości co do sensu tak ciężkiej pracy. Widząc leniuchujące trutnie, mała Stefa Zadaję sobie pytanie: po co się tak męczyć? Czy nie lepiej poleżeć na słoneczku i się poopalać Jak inne owady?

Na kartach książki przeczytamy znakomitą, wciągającą opowieść, ponadto zajrzymy do ula, aby poznać sekretne życie pszczół i dowiemy się wielu ciekawostek z nimi związanych. Ilustratorka Ola Krzanowska zadbała, aby całą historię przepięknie przedstawić w kolorowym obrazie.

Mądra opowieść o tym, jak małe, niedoceniane często owady są niezbędnym, a zarazem bardzo potrzebnym ekosystemem, który wpływa pozytywnie na życie wszystkich istot na planecie.

Polecamy bardzo tę książkę!

 

KUP KSIĄŻKĘ:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Poniedziałek, Marzec 21, 2022, 17:46 | 1 Komentarz »

„Mój Wielki Tydzień. Nie ma większej miłości”, autorka: Ewa Monastyrska, wydawca: PROMIC, wiek: 6+

W książce, autorka w prosty, ale zarazem mądry sposób pomaga zrozumieć wydarzenia Wielkiego Tygodnia w odniesieniu do opowieści dla dzieci. Wszystkie historie mają swoje odzwierciedlanie w Biblii.

Znaczenie Triduum paschalnego, symbolika poszczególnych rekwizytów na przykład: palmy w Niedzielę palmową, liturgia krzyża. To wszystko znajdziecie na kartach książki, która zarazem fascynuje, jak i zachęca do głębszego spojrzenia na samą Paschę w kontekście zbliżających się świąt.

Polecamy!

 

Kup książkę:

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


środa, Marzec 16, 2022, 07:59 | 3 Komentarze »

„Jad. Toksyczne substancje w świecie zwierząt”, autor: Ico Romero Reyes, wydawca: KROPKA, wiek: 8+

Indyjski skorpion czerwony ze swoim kolcem jadowym, czarna mamba z zabójczą toksyną zawartą w zębach, niebezpieczne ślimaki morskie wabiące swoimi kolorowymi muszlami… to tylko niektóre z niesamowitych zwierząt jakie znajdziecie na kartach tej właśnie książki.

Autorka przedstawia najbardziej niebezpieczne, jadowite zwierzęta świata; począwszy od niepozornych mrówek, po takie egzotyczne egzemplarze jak ośmiornica niebieskokręga. Przy każdym zwierzęciu znajduje się krótki opis w jaki sposób działają jego toksyny na potencjalne ofiary.

Dużo wiedzy w przystępnej, łatwej do przyswojenia formie, wiele ciekawostek ze świata natury, fantastyczne kolorowe ilustracje wypełniające całe karty książki, wyśmienity zasób wiadomości dla najmłodszych i tych nieco starszych czytelników.

Polecamy wszystkim dzieciakom!

 

KUP KSIĄŻKĘ:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Czwartek, Marzec 10, 2022, 09:40 | Brak komentarzy »

„Niezwykłe podróże Axela”, Autor: Aurlien Jeanney, Wydawnictwo: KROPKA, wiek: 3-5

Przepięknie zilustrowana, wciągająca, zawierająca ciekawostki o otaczającym nas świecie, interaktywna publikacja dla najmłodszych czytelników. 

Książka podzielona na pięć rozdziałów stanowi znakomitą zabawę dla dzieciaków. Po ściągnięciu odpowiedniej aplikacji na telefon obrazy ożywają, a dzieci z zapartym tchem śledzą poruszające się ilustracje. Samego tekstu jest niewiele, występuje efekt skupienia się na obrazie, w tym na przykład poszukiwaniu zaginionych przedmiotów.

Publikacja spełnia również rolę edukacyjną; dzieci dowiedzą się jak działa łódź podwodna, ile waży Słońce, dlaczego krowy słuchają muzyki klasycznej.

Jest to książka, z którą dzieci mogą się bawić godzinami, a co za tym idzie dać chwilę wytchnienia strudzonym rodzicom 😉

Serdecznie polecamy wszystkim małym czytelnikom!

 

KUP KSIĄŻKĘ:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Wtorek, Marzec 8, 2022, 09:31 | 1 Komentarz »

„Kto stworzył poranek? Who made the morning?” autor: Jan Godfrey, ilustracje: Honor Ayres, wydawca: PROMIC, wiek: 3+

Dwujęzyczna bajka dla najmłodszych dzieciaków opowiadająca historię małego ciekawskiego ptaszka, który budząc się rano zastanawia się kto może być „autorem” tak pięknego dzieła jakim jest natura.

Ignorowany przez inne zwierzęta nie ustępuje w poszukiwaniach i pomimo niesprzyjających okoliczności, za wszelką cenę pragnie uzyskać odpowiedź…

Krótkie, proste dialogi, kolorowe pastelowe ilustracje, nauka języka angielskiego, to zdecydowane plusy tej publikacji. Najważniejszym jednak elementem historii jest mądrość samej opowieści, która niesie ze sobą wielką nadzieję.

Polecamy!

 

KUP KSIĄŻKĘ:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Wtorek, Marzec 8, 2022, 08:56 | Brak komentarzy »

„Ciężko jest być bogiem. Mali Bogowie. Tom 3”, autor: Christophe Cazenove, wydawca: EGMONT, wiek: 10+

 Trzecia część parodii greckiej mitologii w wydaniu komiksowym. Tym razem na kartach opowiadań spotkamy Heraklesa, który bez swoich nadprzyrodzonych mocy stara się wykonać nadane mu prace, Atenę, która za wszelką cenę pragnie poznać kanony sztuki wojennej, wygrywając jedynie w domino. Główny bohater Taurusek, ma pomysł, aby urządzić ucztę… postanawia zatem zejść do piekieł i pożyczyć grilla od Hadesa.

Pełne zabawnych dialogów kolorowe historie rozbawiają do łez nie tylko dzieci, ale również rodziców.

Polecamy dla całej rodziny!

 

Kup komiks:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 


Poniedziałek, Luty 28, 2022, 08:40 | 1 Komentarz »

„Kalendarz wielkopostny” autorka: Barbara Garczyńska, wydawca: PROMIC, wiek: 6+

Wielkimi krokami chrześcijanie zbliżają się do świętowania Paschy. Najstarszą formą przygotowania się do Wielkanocy jest Wielki Post.

W dawnych czasach post trwał zaledwie 40 godzin co nazywano „postem paschalnym” i odbywał się jedynie w Wielki Piątek i Wielką Sobotę.

Kościół w związku z postem wielkanocnym podjął kroki, mające na celu zwiększenie biblijnej symboliki i wydłużenie postu; 40 dni potopu poprzedzającego zawarcie przymierza przez Boga z Noem, 40 lat wędrówki izraelitów przez pustynię, 40 dni przebywania Mojżesza na górze Synaj, gdzie otrzymał od Boga dekalog, 40 dniowy post Jezusa na pustyni.

Książka przeznaczona dla najmłodszych, tłumaczy podstawowe zagadnienia związane ze świętami. Autorka napisała 20 historii, w których to rodzice starają się wytłumaczyć swoim podopiecznym czym tak właściwie jest przygotowanie się do Paschy.

Każda historia kończy się kilkoma pytaniami do najmłodszych oraz adresem, z Biblii który może być rozważany przez starsze dzieci i dorosłych.

 

Kup książkę:

Wydawca

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 


Poniedziałek, Luty 21, 2022, 08:54 | 1 Komentarz »

„Dogman” seria komiksów, autor: Dav Pilkey, wydawca: Jaguar, wiek: 9+

Tym razem prezentujemy serię komiksów z bardzo nietypowym super bohaterem; po części psem po części człowiekiem. Zabawne dialogi, wciągające historie, świetna rozrywka dla dzieciaków.

Same ilustracje pozostawiają wiele do życzenia, jak to stwierdził recenzent Stasio po przeczytaniu komiksów „obrazki rysowane jakby ręką dziecka”. Nie zmienia to faktu, że koloryt oraz koncepcja prostoty czasami bardziej przemawia do wyobraźni.

Na kartach serii zdarzają się również głupkowate żarty, których poziom może okazać się „Rowem Mariańskim” dla niejednego dorosłego, ale uwierzcie mi, że dzieci to bawi...

Mimo Wszystko człowieko – pies wzbudza wielką sympatię, a zarazem daje wiele powodów do śmiechu poprzez absurdalne sytuacje w jakich się znajduje oraz tarapaty z jakich musi się wyplątać.

Pozycję można śmiało polecić dla całej rodziny, zarówno tych młodych czytelników, zaczynających swoją przygodę z taką formą książki, jak i dla starszych „komiksowych wyjadaczy” 😊

 

KUP KOMIKS:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


środa, Luty 16, 2022, 09:18 | 1 Komentarz »

„Chciejosztuczki książka zakazana przez chciejokorp” autor: Adam Studziński, wydawca: DREAMS, wiek: od 6+

Jak być świadomym konsumentem? Nie dać się nabrać na „promocje” i „niskie ceny”? No to macie odpowiedź w postaci tej właśnie książki.

Główna bohaterka Mania ma wiele zachcianek, nowy konik, nowa zabawka… wszystko zmienia się, gdy na jej drodze staje stworek imieniem Lesio. Tłumaczy on dziewczynce jak sprzedawcy, a w szczególności wielka korporacja „Chciejokorp” mówiąc wprost, robi w konia zwykłego konsumenta.

Bardzo ciekawa książka, ucząca i dająca do myślenia,

polecamy wszystkim.

 

KUP KSIĄŻKĘ:

Tania Książka

 

 


środa, Luty 9, 2022, 08:57 | 2 Komentarze »

„Nazywam się Jan Paweł II”, autor: Jan Góra, wydawca: MEDIA RODZINA, wiek: 10+


To kolejna książka z cyklu: „nazywam się…”, opisującego najważniejsze postaci w dziejach świata.

O Janie Pawle II napisano już wiele książek, zarówno biograficznych, teologicznych czy też historycznych. Ta pozycja jest jednak wyjątkowa z uwagi na fakt, że narratorem jest sam papież…

Spod pióra dominikanina wyłania się historia człowieka wielkiego, aczkolwiek skromnego, pełnego empatii i poczucia humoru, ale ponad wszystko obdarzonego mądrością i wielkim sercem.

Na uwagę zasługuje nie tylko styl literacki, ale również historie pełne dowcipu, dystansu do samego siebie i nader wszystko prostoty.

W książce zawarte są najważniejsze wydarzenia z życia Jana Pawła II, ale znajdziecie tu również wiele anegdot związanych z codzienną posługą papieża.   

Na uwagę zasługuje fakt, że książka dostępna jest również w formie audiobooka, który czyta sam autor.

Polecamy!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Poniedziałek, Luty 7, 2022, 08:43 | 1 Komentarz »

„Jaka jesteś Babo Jago?”, autorka: Katarzyna Górewicz, wydawca: Triglav, wiek: 3+

 

Opinia o postaci Baby Jagi jest już z góry ukształtowana, a co za tym idzie niechlubnie wpisana w karty historii bajek. Ale czy słusznie? Wszak może się okazać, że: „Nie taki wilk straszny jak go malują”.

Książeczka przeznaczona dla młodszego czytelnika, spisana wierszykami I niepozbawiona humoru, odczarowuje postać strasznej baby, aby oswoić „strachy na lachy” i spojrzeć na nie z zupełnie innej perspektywy.

Pozycja wydana w formie kontrastu czerni i bieli; tak więc nie znajdziecie tu różowych kwiatuszków, żółtych słoneczników, czy też niebieskiej miotły… każdy wierszyk znajduje odzwierciedlenie w ilustracji, której artystyczne walory przyciągają wzrok.

Wśród naszych młodych czytelników/słuchaczy, książka ta sprowokowała wiele uśmiechu: „Spacerując wieczorami toczysz wojny z komarami…” i okazała się furtką do ciekawej dyskusji na temat osądzania drugiego człowieka na podstawie ogólnych poglądów.

Bardzo polecamy tę oryginalną książkę!

 

Kup książkę:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


środa, Styczeń 26, 2022, 09:16 | 2 Komentarze »

„Atlas mitologii świata”, praca zbiorowa pod redakcją: Agnieszki Antosiewicz, wydawnictwo GREG, wiek: 9+

 Tym razem chcemy zachęcić wszystkich, zarówno tych dużych jak i małych do lektury przepięknego atlasu, dzięki któremu poznamy największe mitologie świata. Różne kultury od bardzo dawna starały się zrozumieć genezę swojego powstania… mity miały być wyjaśnieniem początku świata, istnienia człowieka, całego życia.

Po dziś dzień mitologia obecna jest w naszym życiu codziennym, w filmach, grach komputerowych, bajkach, a pojawiające się tam postacie mają swoją historię, o której możecie przeczytać na kartach tej niesamowitej książki.

Oprócz walorów znaczenia edukacji kulturowej, jest to przede wszystkim atlas, wydany w dużym formacie z przepięknymi kolorowymi ilustracjami graficznie nawiązującymi do danego regionu, narodu i kultury.

Książkę można śmiało potraktować jako znakomitą opowieść fantasy… nie brakuje tu również elementów humorystycznych.

Polecamy wszystkim dzieciakom!

 

KUP KSIĄŻKĘ:

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

 


Wszelkie kopiowanie i rozpowszechnianie utworów w jakiejkolwiek formie bez zgody autora będzie rodziło skutki prawne na podstawie ustawy z dn. 4 lutego 1994 r. o Prawie autorskim i prawach pokrewnych.
ustawa TUTAJ
Copyright ©2021 wopisie.pl, dzieci mają głos!, All Rights Reserved.
 
 
Liczba odwiedzin: 11472
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem